Aktuāli

Adžus Sardīnija

Adžus Sardīnija

Ciemats Adžus Sardīnija ar saviem 1560 vietējiem iedzīvotājiem atrodas Sardīinijā “Olbija- Tempio” provincē, “Galluras” rajona vēsturiskajā centrā. To raksturo smalkas vecās ēkas, kas celtas no granīta akmens. Pilsētas ekonomika ir balstīta uz granīta ieguvi un apstrādi, kā arī paklāju ražošanu un aušanu, lauksaimniecību, amatniecību, būvniecību, galdniecību, metālapstrādi, marmora un granīta apstrādi. “Adžus” atrodas rajonā, kur ražo vīnogas”Vermentino di Gallura DOCG”.

“Adžus” ir viens no vecākajjiem un raksturīgākajiem centriem “Galluras” rajonā. Tam 2005.gadā tika piešķirts “Oranžais karogs” (Bandiera Arancione), kas ir daļa no “Borghi autentici d’Italia”. “Oranžie Karogi” ir Itālijas ceļojumu kluba (Tourig Club Italiano) apliecinājums, kur tiek izvēlēti un apliecināti ar šo kvalitāti zīmolu, ciematiem, kuriem ir mazāk nekā 15.000 iedzīvotāju. TCI ir nolēmusi apstiprināt no 2015.-2017.gadam un piešķirt šos “Oranžos karogus” 6 skaistākajiem ciemiem Sardīnijā, un Aggius ir viens no tiem. Ciematā “Adžus” apstrādā akmeņus un granītu, auž krāsainus vilnas paklājus ar tradicionālām metodēm un ir saglabājušās vairākas tradīcijas.

Apskates vērti ir 2 muzeji, kas atrodas Aggius. Viens no tiem ir Etnogrāfiskais muzejs, kur ir apskatāmi dažādi kultūras un vēstures esponāti. Un otrs ir Bandītu muzejs.

Netālu no ciemata Adžus atrodas interesants tā sauktais “Kalns Puļčiana”, kas patiesībā ir liels granīta monolītiezis, ar noapaļotu smaili. Tas sasniedz 550-673 m v.j.l.

Kā arī apskates un foto vērta ir Mēness ieleja, netālu no ciemta, tā ir paliela ieleja, kuru raksturo lieli, milzīgi granīta akmeņi, dabīgi veidojušies gadu laikā.

Pie paša ciemata “Adžus” atrodas neliels dabas parks ar skaistu nelielu ezeru, kur mitinās pīles un gulbji. Tur ir iespēja pusdienot savā nodabā, ar līdzi paņemto pārtiku, jo atrodas pilnika vietas ar galdiem un krēsliem. Jauka vieta, kur doties pastaigā ģimenēm ar bērniem.

Ja Jums ir vēlme nogaršot kādu no vietējiem nacionālajiem ēdieniem, iesaku apmeklēt restorānu “Il Mosto”, kas atrodas ciematā uz galvenās ielas.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: