Aktuāli

Agriturismo Sardīnija

Agriturismo Sardīnija

Lai izbaudītu tipiskas vakariņas sardīniešu gaumē, Jums vajadzēs rezervēt galdiņu kādā no vietējiem tā sauktajiem “Agriturismo” jeb “lauku tūrisma restorāniem”. Tas ir tūrisma veids, kam raksturīgs tas, ka ceļojuma nolūks ir vēlme iepazīties ar lauku dzīvi, ikdienu un lauksaimniecisko ražošanu, atpūsties laukos. Lauku tūrisms Itālijā rodas 60.gadu 2.pusē. Sardīnija ir populāra ar savu lauku tūrismu. Salas ziemeļos ir daudz un dažādu « Agriturismo ». Viens no iecienītākajiem ir “Lu Nibaru”, kas atrodas dažu km attālumā no Badesi. Šis agriturismo piedāvā ne tikai ēdināšanas pakalpojumus, bet arī naktsmītnes (jaukus dzīvokļus).

Restorāns ir iecienīts ne tikai vietējo, bet arī tūristu vidū. Šeit nav ēdienkartes, visi viesi ēd vienu un to pašu. Baudīsim :

1) Uzkodas (desiņas, šķiņķis «prosciutto», konservēti pašaudzēti dārzeņi- cukīni, baklažāni, sīpoli, puķkāposti tas viss eļļā., siers no pašu govīm, olas no pašu vistām, u.c.- viss pašu audzēts).

Sardīnijas slavenie artišoki dažādos veidos (konservēti eļļā, vai cepti kopā ar makaroniem, vai sautēti kopā ar jēra gaļu).

Tas viss tiek pasniegts kopā ar paštaisītu sarkanvīnu.

2) Pēc tam ir 2-3 veidu pirmie ēdieni :

  • “Zuppa gallurese” – kas sastāv no vietējās maizes “spianata”, kura tiek sakaltēta, pēc tam aplieta ar jēra buljonu, pecorino kazas sieru, sāli, pipariem un pētersīļiem.).
  • Pēc tam tiks pasniegti “ravioli” ar svaigi “rikotas” sieru.
  • Vai “maloreddus” paštaisīta pasta ar sarkano gaļas mērci.

3) Un vēlāk ir gaļa (piena sivēns vai jērs).

4) Saldajā ēdienā ir sezonas augļi vai “Seadas” (vietējais saldais ēdiens, eļļā cepts siers mīklā ar medu vai cukuru).

5) Un pašās beigās espresso vai capuccino kafija un paštaisīti liķieri – «mirto» (miršu liķieris )un «limoncello» (citrona liķieris), kā arī grapa.

Lai rezervētu galdiņu šajā “Agriturismo” rakstiet man personīgi: manasardinija@tiscali.it

 

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: