Aktuāli

Algēro pilsēta Sardīnijā un tās apkārtne

Algēro pilsēta Sardīnijā un tās apkārtne

Algēro pilsēta Sardīnijā un tās apkārtne – “Algēro” jeb mazā Barselona, tā to dēvē, seno katalāņu pilsētu. Viduslaiku pilsēta Sardīnijā, salas ziemeļu-rietumu pusē, pašas jūras krastā, kuru ženēvieši izveidoja 12.gadsimtā kā nocietinātu ostu. Pilsētā joprojām saglabājies spāņu mantojums arhitektūrā, tradīcijās un kataloniešu dialektā. Pilsēta ar saviem 44 tūkstošiem vietējiem iedzīvotājiem atrodas “Sasari” provincē. To dēvē par sarkano koraļļu galvaspilsētu. Koraļļi ir svarīga ekonomikas un kultūras sastāvdaļa. 2012.gadā pilsēta bija 10.visapmeklētākā pilsēta visā Itālijā ārzemju tūristu skaita ziņā. Algēro pilsēta Sardīnijā ir 3.lielākā universitātes pilsēta, uzreiz aiz “Sasari” un “Kaļjari”.

Nedaudz no vēstures

Pilsēta izveidojās 12.gadsimtā jeb 1102.gadā, kad dženoviešu bagātā “Dorijas” ģimene gribēja nostiprināt savu varu Sardīnijā, pilsēta, kopā ar pilsētu “Kastelsardo”  kļuva par daudzu iekarotāju mērķi. Pēc briesmīgās epidēmijas, kas skāra arī Sardīniju 1347.gadā, daļa ģimenes “Dorijas” pēcteču pārdeva savas tiesības Pēterim no Aragonas, kurš tā nostiprināja Sardīnijas Karalisti. Bet pārējie ģimenes “Dorija” pēcteči pārdeva savas tiesības Dženovas Republikai 1353.gadā, tas neizbēgami noveda pie sadursmes starp divām frakcijām, Katalonijas-aragoniešu no vienas puses, Dženovas un Arborejas no otras puses. Katalonijas-aragoniešu frakcija vinnēja, līdz ar to komandieris Bernardo de Cabrera triumfējoši ienāca pilsētā. Šī uzvara, tomēr bija īslaicīga, jo jau tā paša gada 15. oktobrī Arborejas armija atguva pilsētu. 14.gs.vidū pilsēta nonāk “Eleonoras Arborejas” un viņas vīra valdībā. 2.Pasaules kara laikā pilsēta tiek pilnībā bombardēta. Sešdesmitajos gados pilsēta atdzīvojas, tāpat kā pārējās pilsētas Itālijā, un piedzīvo strauju augšupeju, kopā ar daudzām nekustamo īpašumu spekulācijām.

Pilsētas karogs – tajā ir attēlots vairogs, kuru ieskauj divi palmu zaru un vainags ar deviņām bumbām un sarkaniem koraļļiem, kā simbols karaliskai pilsētai.

Ko apskatīt un darīt Algēro pilsēta Sardīnijā un tās apkārtnē

 • Vispirms iesaku apskatīt vecpilsētu, ar tās daudzajām baznīcām, “Sv. Marijas” katedrāli. Pilsētas torņus, un vecpilsētas nocietinājuma mūri.
 • Izstaigāt mazos, bet tik ļoti pievilcīgos pilsētas veikalus, suvenīru bodītes, nogaršot vietējo saldējumu (“gelato” jeb “dželāto” uzraksts nozīmē saldējuma pārdošanas vietu).
 • Apmeklēt vietējā lepnuma – koraļļu veikaliņus, kurus nevar saskaitīt. Koraļļi ir pilsētas lepnums – To intensīva krāsa, kvalitāte, kompaktums un galvenokārt reputācija padara Algēro koraļļus par vieniem no smalkākajiem Vidusjūrā. Šodien koraļļu zvejošana ir pakļauta diezgan stingrai kontrolei. Tos ir atļauts zvejot tikai koraļļu ekspertiem un katru gadu tiek piešķirtas ne vairāk kā 25 atļaujas periodā no 1. Maija līdz 15. Oktobrim. Makšķerēšana ir atļauta tikai ar akvalangu dziļumā ne mazāk kā astoņdesmit metru.
 • Pasēdēt kādā no vecpilsētas neskaitāmajām kafejnīcām, un izbaudīt īstu itāļu kafiju, vai aperitīvu (piemēram, aperol, campari, crodino, prosecco, bitter u.c.)
 • Izbaudīt algēriešu tradicionālo virtuvi – dažnedažādos jūras produktus (omārus, jūras ežus, astoņkājus, kalmārus).
 • Doties uz kādu no vietējā vīna darītavām, un nobaudīt vietējo vīnu. Piemēram, “Sella & Mosca” (braucot lidostas virzienā).
 • Apmeklēt “Kapo Kača” nacionālo parku un “Neptūna alas” (sīkāk par Neptūna alām variet lasīt šeit).
 • Doties kādā no daudzajām jūras ekskursijām ar kuģīti.
 • Apmeklēt kādu no ikgadējiem pasākumiem, kuri tiek organizēti pilsētā, piemēram “Svētā Lieldienu nedēļa”, pilsētas svētki Augusta sākumā u.c. Ievērības cienīgi ir ikgadējie Jaunā gada koncerti.
 • Maija sākumā Algēro bija 1.posma pilsēta Sardīnijā riteņbraucēju sacensībām “Giro d’Italia”, visa pilsēta tika ietērpta rozā krāsās.
 • Šobrīd notiek sagatavošanās darbi starptautiskajām rallija sacensībām “Rally Sardegna”, kas norisināsies n 8.-11. Jūnijam.

Esot Sardīnijā, Algēro pilsēta Sardīnijā un tās apkārtne ir obligāta pieturvieta un tā noteikti ir apskates vērta!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: