Aktuāli

Azinara Sardīnija

Azinara Sardīnija

Azinara Sardīnija – Tā atrodas “Porto Torres” pašvaldībā, “Sassari” rajonā. Azinara ir viena no skaistākajām salām Vidusjūrā, jo tā ir saglabājusi savu dabisko šarmu. Ilgu laiku tā bija soda kolonija jeb cietums, un tajā laikā apmeklētāju skaits bija ierobežots, tādējādi saglabājot salas dabisko vidi. 1997. gadā Azinara sala kļuva par nacionālo parku. Romiešu laikā to sauca par “Aenaria Insula” jeb Enea sala un “Herculis Insula” jeb Herkulesa sala, tomēr tās nosaukums nav īsti zināms, no kurienes ir radies. Visticamāk tas nāk no “asinello sardo” jeb Sardīnijas ēzelis, kurš ir balts un ar ļoti gaišām acīm. Vēl viena hipotēze ir saistīta ar latīņu vārdu “Sinuaria”, kas nozīmē krasts, kuru veido maigi līči. Jo piemēram, Azinara Sardīnija Austrumu piekraste ir pilna ar rozā granīta pludmalēm un līčiem. Toties Rietumu piekrastei ir raksturīgas augstas kalnu grēdas, kur atrodas bāka. Daudzveidīga ainava atrodas Valombrosa apvidū, kur var redzēt meža ozolus, kas bagātina tipisko Vidusjūras veģetāciju: veģetāciju, ar tādām retām sugām, kā piemēram, EVAX rotundata un Nananthea perpusilla.

Azinara Sardīnija salas platība ir 50,90 km², un tas padara to par piekto lielāko Itālijas salu (izņemot Sicīliju un Sardīniju), un par trešo lielāko Sardīnijas salu pēc Santantioko un San Pietro. Azinara Sardīnija atrodas Sardīnijas ziemeļrietumos. Tās platums ir ļoti mainīgs un svārstās no 290 metriem šaurākajā vietā līdz 7 km visplašākā vietā. Tās piekrastes apkārtmērs sasniedz 110 km. Salas augstākais punkts ir 408 metri “Punta della Scomunica”.

Azinara Sardīnija ir sasniedzama no Porto Torres un no Stintino, kur atrodas informācijas kioski, un kur var iegādāties biļetes.

Uz salas ir pieejami gida pakalpojumi, kur ir iespējams ar tūristu vilcieniņu, džipu, autobusu, riteni apbaukāt visu salu.

Man personīgi nācās pabūt Azinara Sardīnija salā 2007.gadā, toreiz ar draugiem izlēmām par labu 4×4 džipam, kurš mūs izvadāja pa visiem ceļiem un neceļiem, kā arī šoferis stāstīja par aizsargājamiem augiem un dzīvniekiem. Tiešām bija ļoti interesanti, tāpēc iesaku visiem, kuri vēlas apmekēt šo nacionālo parku!

 Atsauces:

http://www.sardegnaturismo.it/

http://wikipedia.org/

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: