Aktuāli

Baldu pilsdrupas Sardīnijā

Baldu pilsdrupas Sardīnijā

Baldu pilsdrupas Sardīnijā – “Luogosanto” atrodas Sardīnijas ziemeļu pusē, šodien mans apskates objekts atrodas tikai kilometra attālumā no pilsētas “Luogosanto”, braucot pa šoseju SP 14 (starp Luogosanto un Arzachena), nogriežoties pa kreisi un tikai 2,2 km attālumā no galvenā ceļa atrodas liels laukums autostāvvietai. Tur atrodas nelieli vārti, un tālāk var iet tikai ar kājām, ar zirgu vai riteni. Viss ir zaļš, pilns ar olīvkokiem, krūmiem. Šeit atrodas pilsdrupas “Palazzo Baldu”. Diezgan iespaidīgas.

Nesenie arheoloģiskie izrakumi ir atklājuši viduslaiku ciematu “La Villa de Sent Steva”, kas ir ticis minēts dokumentos 14. gadsimta vidū. Izrakumi ir atklājuši ēku kompleksu ar apmēram divdesmit telpām, no kurām daļēji ir saglabājies “Palazzo di Baldu”. Šajās ēkās varēja atpazīt mājas, noliktavas, virtuves, staļļus, veikalus. Tika atrasti keramikas un stikla priekšmeti, importēti no 12. līdz 15. gadsimtam no Toskānas, Ligūrijas, kā arī no Spānijas, Ziemeļāfrikas un Tuvajiem Austrumiem.

Šajā viduslaiku ciematā ir atrodama arī “Sv. Stefano” baznīca, tipiska šim vēsturiskajam rajonam “Galura” 17. un 18. gadsimtā. Man par izbrīnu viena no divām baznīcas durvīm ir atvērta, līdz ar to ir iespējams apskatīt mazo baznīcu arī no iekšpuses. Uz baznīcas altāra atrodas neliela marmora statuja. Baznīcas būvniecības tehnika atgādina “Galuras” rajona un “Korsikas” romiešu granīta baznīcas.

Ja apceļojot Sardīniju, esiet Luogosanto pilsētā, iesaku apmeklēt šīs Baldu pilsdrupas Sardīnijā!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: