Aktuāli

Kalnu masīvs Limbara Sardīnija

Kalnu masīvs Limbara Sardīnija

Kalnu masīvs Limbara Sardīnija jeb itāļu valodā “Monte Limbara”, kas atrodas “Galluras” vēsturiskajā rajonā, Sardīnijas ziemeļaustrumos. Tā ir dienvidu robeža starp “Galluras” un “Logudoro” vēsturiskajiem un ģeogrāfiskajiem apgabaliem. Augstākā virsotne “Punta Balistreri” atrodas 1359 metrus virs jūras līmeņa. Kalns atrodas starp pilsētām – “Tempio Pausania”, “Calangianus”, “Oschiri”, un “Berchidda”.

Kalnu raksturo granīta akmeņi un ASV radio bāzes milzīgās antenas. Daudzus gadus Limbara kalna augšā atradās NATO sakaru bāzes galvenā mītne (no kurām šodien atrodas vecās militārās sakaru sistēmas antenas) un karabinieru stacija. Šobrīd šeit atrodas Itālijas gaisa spēku telekomunikāciju bāze un Mežsaimniecības korpusa meža ugunsdzēsības dienesta meteoroloģiskā stacija, kā arī Sardīnijas reģiona vides uzraudzība. Netālu atrodas arī televīzijas “RAI” ziemeļsardīnijas antenas.

Lielu daļu kalna teritorijas (6,681 hektārus) apsaimnieko “Forestas” aģentūra, kas ir izveidojusi vairākas pārgājienu takas, ko raksturo nosaukumi, kas atgādina apgabala ģeogrāfiskās īpatnības vai katra maršruta īpašās iezīmes.

Tāpat kā jebkurai militārai bāzei, arī šai pastāv mīti un leģendas par to, ka tur tika veiktas noslēpumainas slēptas operācijas, kā piemēram, ka Aukstā kara laikā tika sūtītas kodētas vēstules tūkstošiem kilometru attālumā.

Bāze tika nodota ekspluatācijā 1966. gadā un vairākus gadu desmitus bija viens no galvenajiem radiosakaru kontroles centriem Vidusjūrā. 1993.gadā amerikāņi šo bāzi pameta un uzticēja to Itālijas Aizsardzības ministrijai. Līdz beidzot kopš 2008. gada tā  pieder Sardīnijas reģionam.

Kalnu masīvs Limbara Sardīnija ir iespējami dažādi trekinga maršruti, pastaigas, izbraucieni ar riteņiem u.c. To vislabāk apskatīt ir pavasarī un rudenī. Tā kā ir izveidotas piknika vietas un bērnu laukumi, kalnu ir iespējams apmeklēt arī ģimenes ar bērniem. Mēs šo kalnu apmeklējām ļoti karstā 25. Aprīļa dienā, pikniks pašā kalna augšā ar skatu uz visu ieleju, tas bija tā vērts.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: