Aktuāli

Neptūna alas Sardīnijā

Neptūna alas Sardīnijā

Apmeklēt “Neptūna” alas pilsētā “Algēro”, kuras nosaukums cēlies no romiešu jūras dieva, ir obligāts pasākums brīvdienu laikā Sardīnijā, salas ziemeļu piekrastē. Senos laikos šīs alas apdzīvoja roņi, bet šodien no tiem nav ne miņas. Alas stiepjas apmēram 4 km garumā, bet, drošības apsvērumu dēļ, tikai daļa no tiem ir atvērta tūristu apskatei. Daži fakti liecina, ka alas tikušas veidojušās apmēram pirms 2 miljoniem gadu jeb neolīta laikmetā. Galvenā ala, kura šobrīd ir pieejama tūristiem, tika atklāta ar vietējo zvejnieku palīdzību astoņpadsmitajā gadsimtā, un kopš tā laika tas kļuva populārs tūristu apskates objekts.

Neptūna Alas (no katalāņu val. “Coves de Neptú”) ir veidojumi, kas atrodas apmēram 24 km attālumā no “Algēro” pilsētas, ziemeļrietumos no “Kapo Kača” zemesraga. Lai tur nokļūtu, no “Algēro” pilsētas jābrauc pa piekrastes ceļu, līdz ciematam “Fertilija”, pabraucot garām “Kapo Kača” zemesragam, nonākam nelielā laukumā ar auto stāvvietām. Tur atrodas ieeja alās. Zemesrags ir 168 metrus augsts un tā apakšā atrodas šīs alas. Tie ir 656 pakāpieni lejā, līdz pat jūras līmenim, kuru sauc par “Escala del Cabirol”. Šīs kāpnes ir tikušas pabeigtas 1959.gadā. Ieeja šajās alās ir iespējama tikai labos laika apstākļos. Otrs veids kā apmeklēt “Neptūna” alas, ir pa jūru, jeb no “Algēro” ostas atiet vairāki nelieli kuģi, ar kuriem dažu minūšu laikā var nokļūt alās, tā aizvietojot 656 pakāpienus.

Kā iepriekš teikts alu kopējais garums ir aptuveni 4 km, bet tikai 580 metri ir pieejami apskatei.

Alās iekšā atrodami:

  • “La Marmora” ezers – 120 metrus liels un 25 metrus garš, tas vietām ir 9 metrus dziļš, kura vidū stiepjas stalagmīta kolonna. Tas atrodas jūras līmenī, un ticis nosaukts tā atklājēja ģeogrāfa vārdā (Alberto Della Marmora).
  • “Akvasantjiera” jeb saldūdens tvertne augšējā daļā. Ezera vienā pusē atrodas stalaktīta veidojums, kuru sauc par “Ziemassvētku egli”.
  • “La Sala delle Rovine” jeb “Drupu” istaba, kuru nosauca sakarā ar postījumiem 19. Gadsimtā.
  • “La Sala della Reggia” jeb “Karalienes istaba”, kur zāles centrā atrodas 18 metrus augstas kolonnas.
  • “La Spiaggia dei Ciottolini” jeb mazo oļu istaba.
  • “La Sala Smith” tā ir zāle, kura nosaukta angļu kapteiņa vārdā, kurš bija viens no alu atklājējiem 800.gados. Zāles centrā ir izvietota milzīga kolonna jeb “Lielās ērģeles” jo kolonnas forma atgādina ērģeles.
  • “La Tribuna della Musica” jeb ērģeļu balkons, kas atrodas “Karalienes istabā”.

Ieteikumi apmeklētājiem vasaras karstajos mēnešos – alas ir atvērtas no 9.00 rītā, iesaku ierasties pēc iespējas agrāk, jo dienas vidū ir ļoti karsts. Ekskursijas gida pavadībā notiek 1 reizi stundā. Tie, kuri izvēlas ceļu pa pakāpieniem, līdzi paņemt ūdeni un ērtus sporta apavus. Ja vēlaties rezervēt ekskursiju kopā ar mani uz šīm alām, lūdzu rakstiet man: manasardinija@tiscali.it

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: