Aktuāli

Paradīzes krasts

Paradīzes krasts

Paradīzes krasts – Sešdesmitajos gados nekustamā īpašuma attīstītājs no Milānas saukts “Pierino Tizzoni” nejauši nokļuva Sardīnijā, laikos, kad to ieskāva aitas un tika cerēts uz  ekonomisko izaugsmi ķīmijas industrijā. Viņu aizrāva ainavas rajonā “Gallura”, un tā viņš iegādājās vairākus hektārus zemes jūras krastā, kas bija daļa no “Trinità d’Agultu”. Pierino īpaši pārsteidza šis “Galura’s” rajona stūris, un tā viņš sāka būvēt pirmās mājas klintīs, tā izveidojot tūristu ciematu, kuru ieskāva Vidusjūras veģetācija un sarkanās granīta klintis.

Apmierināts ar savu pirkumu, Pierino gribēja dalīties ar savu draugu režisoru  “Mikelandželo Antonioni”, kurš uzbūvēja slavenos kupolus. http://manasardinija.com/antonioni-kupols-kosta-paradizo/

Gadu gaitā vairākas sardīniešu ģimenes sāka pirkt zemes gabalus, uz kuriem būvēt mājas un villas. Radās pirmās nekustamo īpašumu aģentūras, un līdz ar tām arvien pieauga tūristu plūsma, un līdz ar tūristiem pirmās mājas. 2000. gadā teritorija tika nodēvēta par “Kosta Paradīzo” jeb “Paradīzes krasts. Ciematu kontrolē “Kosta Paradīzo kopiena”, kas nodarbojas ar visiem administratīvajiem jautājumiem. Ciematu uzrauga 24 stundu drošības dienests, kas kontrolē visas mašīnas, kas iebrauc un izbrauc tajā. Katram mājas īpašniekam ir jāmaksā ikgadējs nodoklis, kas tiek paredzēts ciemata uzturēšanai, tehnisko problēmu novēršanai un uzlabojumu veikšanai ciematā.

Kādreiz Paradīzes krastu apmeklēja tiki itāļu tūristi, bet pateicoties tūristu pieaugumam, šodien ciematu ir iecienījuši tūristi no Čehijas, Vācijas, Anglijas u.c. valstīm. Vasarā tūristiem tiek piedāvātas visas ērtības brīvdienu pavadīšanai, veikali, restorāni, diskotēkas, sporta klubs utt.

Šobrīd ciematā atrodas apmēram 2000 mājas, kuras pārsvarā tiek izmantotas tikai vasaras sezonā. Šeit ir īsta paradīze, kur iznomāt vai iegādāties nekustamo īpašumu, sākot ar nelieliem dzīvokļiem un beidzot ar dārgām villām ar piemājas baseiniem.

Paradīzes krasta teritorijā atrodas viena no skaistākajām pludmalēm Sardīnijas ziemeļu piekrastē, kuru var sasniegt tikai 20/25 min ejot ar kājām pa kalnainu taku, saukta par “Li Kosi”.

Paradīzes krasts atrodas 100 km attālumā no Olbijas lidostas, un 90 km no Alghero lidostas.

Šobrīd Paradīzes krasts teritorijā tiek pārdoti vairāki nekustamie īpašumi, kā piemēram:

http://manasardinija.com/pardod-villu-sardinija-costaparadiso/

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: