Aktuāli

Pilsēta Kabras Sardīnijā un tās apkārtne

Pilsēta Kabras Sardīnijā un tās apkārtne

Pilsēta Kabras Sardīnijā un tās apkārtne – Kabras jeb itāļu valodā “Cabras” ir itāļu pašvaldība Sardīnijā ar 9 tūkst. vietējiem iedzīvotājiem. Pilsēta atrodas “Oristano” rajonā. Pilsētai ir 30 km krasta līnija, kurā atrodas pussala “Sinis”. Pilsēta Kabras Sardīnijā teritorija ietver daudzus dabas un kultūras objektus, kā piemēram, Kabras dīķis (saldūdens), kas plešas vairāk nekā 20 kv.m. platumā, un ir viens no lielākajiem dīķiem Eiropā, kā arī lagūna “Mistras”, un vairāki dīķi, no kuriem viens ir ietverts WWF aizsargātā teritorijā. Interesanti, ka senos laikos dīķī brauca zvejot ar smailām laivām, kuras tika būvētas no žāvētām saulē purva stiebrzālēm, šī metode tika izmantota jau feniķiešu laikos. Pilsēta ir neliela, centrs ir viegli izstaigājams, ir vairāki pilsētas laukumi, vairākas baznīcas, ko apmeklēt.

Netālu no pilsētas Kabras atrodas “Sinis” pussala, kuras dienvidu piekājē atrodas iespaidīgas feniķiešu senās pilsētas drupas. Kā arī “Sv. Salvatores ciemats”. Sīkāk par šīm drupām un ciematu variet lasīt: http://manasardinija.com/fenikiesu-pilsetas-drupas-sardinija/

Kabras ir lielākā zivju ikru no itāļu valodas “bottarga” ražotājām. Vārds “bottarga” ir cēlies no arābu valodas “bottarikh”. Kabras dīķī zvejotās “kefalu” zivs olas, pateicoties maigajam klimatam, kļuva pazīstamas gan feniķiešu, gan romiešu laikos, kuri it īpaši iecienīja šo produktu. Septembrī sieviešu dzimtes “kefalu” zivis tiek nozvejotas, tām tiek iegriezts vēders un rūpīgi izņemti olu maisi, tā lai tie netiktu sabojāti. Tos nomazgā, attīra, un liek sālīties uz laiku, kas atkarīgs no olu maisu lieluma. Tad tos sakar žāvēties sausā telpā, katru dienu kontrolējot žāvēšanās procesu, līdz rodas produkts “bottarga”. Šiem ikriem ir dzintara zeltaina krāsa. Tā ir viena no iecienītākajām piedevām visos pilsētas restorānos. “Bottargu” var iegādāties veikalos vakuuma iepakojumā vai samaltus pulvera veidā.

Pilsēta Kabras Sardīnijā vēl ir pazīstama ar saviem rozā flamingiem (“Phoenicopterus” no latīņu val.) , kurus var vērot Kabras dīķī, braucot pa Kabras pilsētu. Tā kā dīķī mitinās daudz vēžveidīgo, flamingi tos ēd, tādā veidā viņu spalvas kļūstot gaiši rozā krāsā. Arī man izdevās dažus no attāluma redzēt un nofotografēt.

Pludmales

Kabras tuvumā atrodas vairākas ļoti skaistas pludmales. “Torregrande” jeb “lielais tornis” ietilpst “Oristano” pašvaldības teritorijā, un atrodas dažu km attālumā no pilsētas Kabras. Tas ir iecienīts tūristu ciemats, kur vasaras mēnešos notiek dažādi pasākumi un koncerti. Pēdējos divus gadus tur notika alus festivāls. Gandrīz 3 km garā smilšainā pludmale vasarā uzņem gan tūristus, gan vietējos iedzīvotājus.

Pārējās pludmale saucas – “San Giovanni di Sinis”, “Maimoni”. Manuprāt visskaistākās no tām ir “Is Arutas” un “Mari Ermi” abas šīs ir kristāl zilas pludmales ar baltām smiltīm, kuras stiepjas vairāku km garumā un ir  ar lieliem smilšu graudiem. “Putzu Idu” un “S’Arena Scoada”, kā arī “Sa Roca Tunda” atrodas nedaudz uz ziemeļiem pa to pašu piekrasti.

Kaļķakmens arka

30 km attālumā no pilsētas Kabras, braucot uz ziemeļiem pa piekrasti, atrodas slavenā arka “S’Archittu”. Šī erozijas rezultātā dabīgi veidojusies kaļķakmens  arka atrodas pilsētas “Cuglieri” teritorijā, Oristano rajonā. Pa gājēju celiņu var nokļūt līdz šai arkai, mums nepaveicās ar laika apstākļiem, jo bija vējains un taisījās līt, bet noteikti saulainā dienā šis ir neaizmirstams pasākums. Ar kājām ir iespējams nokļūt tieši uz pašas arkas. Vasaras mēnešos tā tiek izgaismota. Daudzi jaunieši to ir iecienījuši niršanai jūrā (tās augstums ir aptuveni 8 metri).

Divas dienas ir par maz, lai apskatītu visu, ko piedāvā šī teritorija, bet ir pietiekoši, lai izbaudītu pašas galvenās apskates vietas! Ceļojot pa Sardīniju, noteikti iesaku apmeklēt šo salas rietumu pusi!! Ja Jums ir kādi jautājumi, droši rakstiet: manasardinija@tiscali.it

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: