Aktuāli

Pirkuma līgums Itālijā

Pirkuma līgums Itālijā

Šis ir raksts, kurā Jums pastāstīšu, kas reāli notiek, ja gribēsiet iegādāties īpašumu Itālijā un Sardīnijā.

Viens no galvenajiem noteikumiem, ir izvēlēties drošu nekustamā īpašuma aģentūru, tādu, kura ir reģistrēta Tirdzniecības palātā un tai ir savs nodokļa maksātāja numurs.

Nepieciešamie dokumenti:

  • 1) “Codice Fiscale” jeb itāļu personas kods, tas ir nodokļu identifikācijas numurs, ko izmanto visas valsts iestādes un valsts pārvaldes Itālijā. Tas ir unikāls identifikators, ko aprēķina, pamatojoties uz vārdu, dzimšanas datumu un dzimšanas vietu. Šo personas kodu izsniedz “Agenzia della Entrate” jeb Ieņēmumu dienests. Pieteikums jāiesniedz Ienākumu dienestā, teritoriālajā nodaļā.

Kā to iegūst:

Nepieciešamie dokumenti: pase vai personas apliecība, vai ES uzturēšanās atļaujas, tiem kuri nav ES pilsoņi.

Tiklīdz jūs veicat pieprasījumu, Jums izsniedz papīra veidlapu, un vēlāk karte Jums tiks nosūtīta pa pastu uz norādīto adresi plastikāta karte. Šo dokumentu var pieprasīt arī visās Itālijas vēstniecībās pārējās valstīs.

2) Pase jeb Personas apliecība: Nepastāv nekādi ierobežojumi un tas nozīmē, ka ikviens var iegādāties īpašumu Itālijā. Obligāti ir jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai.

Līgumi:

“Proposta d’acquisto” jeb Pirkuma piedāvājums: Šis piedāvājums ir oficiāls dokuments, kas tiek sastādīts un parakstīts, uzsākot pirkuma procesu. Šajā dokumentā pircējs piedāvā savu cenu par īpašumu un citus noteikumus. To sastāda aģentūrā pie nekustamā īpašuma aģenta, kurš to tālāk nodod pārdevējam. Ja pārdevējs piekrīt cenai un noteikumiem, tiek samaksāts depozīts, jeb neliela galvojuma summa. Ja pādevējs nepiekrīt, tas piedāvā savu cenu, līdz tiek atrasta vienošanās. Ja depozīts tiek samaksāts, bet darījums dažādu iemeslu dēļ tiek atcelts, depozīts tiek atgriezts pircējam.

“Contratto Preliminare” jeb Iepriekšējs pirkuma līgums Itālijā: Pēc tam, kad tiek panākta vienošanās, abas puses paraksta provizorisku līgumu tā saucamo kompromisu, kur parasti tiek noteikti visi juridiskie un ekonomiskie aspekti. Šajā fāzē depozīts tiek atdots pārdevjam. Un neievērot līgumu, pārdevēja pienākums ir to atdot dubultā. Lai būtu pārliecināti, ka līgums aizsargā abas interešu puses, tas ir obligāti jāsastāda pie profesionāla aģenta.

“Il Rogito Notarile” jeb Notāra akts: Saskaņā ar Itālijas likumu, visi pirkuma līgumi tiek parakstīti pie notāra. Notāra izmaksas parasti sedz pircējs, un viņš it tiesīgs izvēlēties viņam tuvāko notāru. Visi darījumi ar nekustamo īpašumu Itālijā tiek reģistģēti pie notāra, kura pienākums ir pārbaudīt, ka dokumenti sakarā ar īpašumu ir kārtībā, un ziņot par jebkādu hipotēku vai ierobežojumiem vai sarežģījumiem, kas varētu ietekmēt īpašuma vērtību. Notāra uzdevums ir iekasēt nodokļus, kas saistīti ar īpašuma pārdošanu, kā arī nodrošināt lai pārdošanas akts tiktu sastādīts ņemot vērā visus likumus un ierakstīts Zemesgrāmatā.

Agenzia Immobiliare jeb Nekustamā īpašuma aģentūra: Saskaņā ar Itālijas valsts vidējo rādītāju, nekustamā īpašuma aģentūra saņem par saviem pakalpojumiem 3% no nekustamā īpašuma pārdošanas cenas, kad abas puses ir vienojušās un parakstījušas Iepriekšējo līgumu.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: