Aktuāli

Sardīnija rudenī

Sardīnija rudenī

Sardīnija Oktobrī – Sardīnijas ziemeļu pusē Oktobra mēnesis iesākās ar neparasti aukstu un lietaini-vējainu laiku, kā arī ar lieliem plūdiem. Divas dienas tika slēgtas skolas. Paldies Dievam, mūsu pusē plūdi neveica postu, kā tas bija Olbijas pusē. Tagad siltais laiks ir atpakaļ un pēdējās dienas ir siltas un saulainas, gaisa temp.+24, + 27 grādi. Sardīnija rudenī sākas parasti ar Novembra mēnesi, kad gaiss paliek vēsāks, ātri satumst, sākas lietus  un vēja periods. Šobrīd vēl ziemeļos var manīt tūristus, sauļojamies pludmalēs.

Tie, kuri domā izbaudīt atpūtu pie jūras, būtu jāizvēlas Sardīnijas dienvidu puse (piem, Cagliari, Villasimius). Toties tie, kuri vēlas pa īstam izbaudīt vietējo iedzīvotāju dzīvesveidu, ikdienu, tradīcijas- šis ir īstais laiks. Nesezona Sardīnijā nozīmē, ka daudzas (gandrīz visas) tūristu iestādes ir slēgtas- kempingi, viesnīcas, daudzas ēstuves (picērijas un restorāni) utt. Iesaku meklēt naktsmītnes lielākās pilsētās nevis kūrortos pie jūras, ziemeļu pusē tas varētu būt Alghero, Sassari, Castelsardo, Olbija. Kā arī var meklēt īres dzīvokļus, kurus izīrē privātīpašnieki vai brīvdienu mājas.

Sardīnija rudenī ir īstais laiks, lai apmeklētu kādu no tradicionālajiem rudens pasākumiem piem., “Rudens Barbadžā”, katru nedēļas nogali no 4. Septembra līdz 13. Decembrim salas iekšienē, 28 mazie ciemati rīko atvērto durvju dienas un gadatirgus, ar iespēju vērot senās tradīcijas. Šī ideja radās 1996.gadā, kad ciemats “Oliena” sāka rīkot atvērto durvju dienas vietējās mājās un to pagalmos ar dažādām demonstrācijām, piem. siera gatavošana, maizes cepšana, dzelzs kalšana, nažu izgatavošana utt. Šobrīd šie pasākumi ir kļuvuši ļoti apmeklēti, jo sabrauc gan vietējie iedzīvotāji, gan daudz tūristu.

Sardīnija rudenī ir piemērots laiks aktīvai atpūtai- trekingam, kalnos kāpšanai, kanjona “Su Goroppu” apskatei, kā arī nacionālo parku un aizsargājamo teritoriju apmeklēšanai. Slavenākie nacionālie parki ir “Asinara”, “Gennargentu”, “Capo Caccia”. Noteikti apskates vērts ir nuraghi senais ciems “Tiscali” (Oliena rajonā).

Dabas mīļotājiem noteikti vajadzētu apskatīt daudzos mežus Sardīnijas vidienē, kalnus, grotas, ūdenskritumus u.c

Sardīnija rudenī tā ir savādāka paradīze, piemērota vairāk dabas, kultūras un tradīciju piekritējiem. Tāpēc izmantojiet dažādos lēto aviokompāniju piedāvājumus, un atliciniet sev nedaudz laika Sardīnijas apskatei rudenī.

Ja Jums ir radušies kādi jautājumi, priecāšos atbildēt: manasardinija@tiscali.it

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: