Aktuāli

Sardīnija

Sardīnija

Sardīnija – Daudzi no jums brīnīsies kāpēc tieši Sardīnija? Atbilde ir vienkārša, bet tajā pašā laikā sarežģīta. Sardīnija tā ir maģija, tas ir aromāts, tā ir dzīve. Sardīnija ir ainavu grupa, kas maina krāsas ik pēc pāris kilometriem. Nedaudz mazāk nekā 24.000 kvadrātjūdzes padara Sardīniju par otro lielāko salu Vidusjūrā.

Zeme, kas ir bagāta ar vēsturi, episkām cīņām un iekarojumiem, kā arī tā ir unikāla zeme, kas daudziem no mums patīk tik lielā mērā, lai kļūtu par savām mājām. Ja esat viens no tiem, kas jau ir apmeklējuši šo lielisko zemi, šajā blogā Jūs atradīsiet daudz noderīgu informāciju, lai varētu sekot jaunumiem Sardīnijā. Kā arī šeit varēsiet atrast daudzus risinājumus un daudz ideju, ja Jūs esat viens no tiem, kurš nolēmis pārcelties uz šo īpašo salu – Sardīniju.

Ir grūti izskaidrot sajūtas, kas vietējiem iedzīvotājiem “sardīniešiem” ir pret viņu dzimto zemi. Ir dienas, kad viņi vēlētos saņemties un aizbēgt prom no visa un visiem, varbūt pat pašiem no sevis. Ir dienas, kad dažreiz gribētos aizbraukt tālu prom tikai tāpēc, ka internets nav tik ātrs, kā lielajās pilsētās un kinoteātris atrodas pārāk tālu, lai veselu stundu uz turieni brauktu. Bet par laimi, dažreiz, kad sapnis piepildās, un mūsu kājas pieskarās svešai zemei, kā ar burvju mājienu jau pēc pāris mēnešiem mēs sākam novērtēt to, ko mēs esam zaudējuši, un mūsos rodas vēlme atgriezties atkal mājās.

Sardīnieši jau gadiem ilgi ir bijuši imigrantu nācija. Kaut arī ikviens sardīnietis, dzīvojot ārzemēs, vienmēr saglabā ģimenes tradīcijas, kas saistītas ar dzimto zemi. Es droši varu teikt, daudzu imigrantu vārdā, ka nepaiet ne dienas, kad jebkurš no viņiem nedomātu vai nesapņotu par dzimto zemi. Iespējams, ka ārpus Sardīnijas nav neviena sardīnieša, kuram līdzi nebūtu Sardīnijs karoga ar 4 galvām.

La Bandiera dei quattro mori jeb oficiālais karogs Sardīnijas reģionam (“Sos battor moros” tā tas skan dialektā “sardo logudorese”, “Is cuattru morus” tā to sauc dialektā “sardo campidanese”, “Li quattru mori” tā to sauc dialektā “sassarese” un “gallurese”, “Els quatre moros” tā to sauc dialektā “catalano”, “I quatru mori” tā to sauc dialektā “tabarchino”). Tas ir sarkans “San Džordžo” krusts ar 4 melnu vīriešu profila sejām. (avots no Wikipedia)

Sardīnijā runā vairākās valodās (vismaz 6), lielākā daļa iedzīvotāju runā dialektā/valodā “Sardo Logudorese”, pēc tam “Sardo Campidanese”, ziemeļos runā dialektā/valodā “Gallurese” un dienvidos dialektā/valodā “Cagliaritano”. Alghero vietējie iedzīvotāji runā itāļu valodā un kataloniešu dialektā (tāpat kā Barselonā), un Carloforte, kur runā dialektā “Genovese” jeb ģenoviešu dialektā.

Šodien, ņemot vērā, grūtos apstākļus, daudzi jaunieši, un ne tikai, ir spiesti imigrēt uz citām valstīm. Pamosties ar jauku garastāvokli un sameklēt darbu paliek arvien grūtāk, bet tad es izeju ārā, paskatos zilajās debesīs, ieelpoju svaigo un tīro gaisu un, būdama optimiste, pie sevis nodomāju, ka viss būs labi. Varbūt Jūs padomāsiet, ka esmu sapņotāja, bet es ceru un ticu, ka šai zemei vēl ir daudz ko mums piedāvāt un dot, tai vēl ir liels potenciāls. Tikai atkarīgs no mūs pašiem, un no mūsu gribas un spējas uzvarēt vai zaudēt šajā cīņā.

Tūrisma, kā arī ar nekustamo īpašumu nozarē, daudz kas ir padarīts pēdējo divdesmit gadu laikā Sardīnijā. Tomēr rodas jautājums: vai ir izdarīts daudz kas labs vai arī slikts? Šodien es teiktu samērā slikti, jo pārāk daudz kas ir darīts ar neuzmanību un bez cieņas pret šo zemi. Varbūt ir bijusi pārāk slikta plānošana, un, iespējams, kompetento iestāžu un personu nezināšana.

Viens no iemesliem, kas man lika izveidotu šo blogu, ir atspoguļot Sardīnijas salas ziemeļu pusi no dažādiem aspektiem, cerībā un labāku nākotni mums visiem.

1 Comment on Sardīnija

  1. Izskatās brīnumains ceļojums.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: