Aktuāli

Villasimius Sardīnija

Villasimius Sardīnija

Villasimius Sardīnija – Pagājušo nedēļas nogali nolēmām pavadīt Sardīnijas dienvidos, pilsētā “Villasimius”. Ceļš no ziemeļiem uz dienvidiem, ved pa SS131, un ilgst 3,5 stundas. Līdz Cagliari braukt ir viegli, jo tā ir šoseja, un taisns ceļš. No Cagliari tālāk ceļš ir līkumains, un ved augšā un lejā.

Pēc ilgā brauciena beidzot esam klāt. Esam rezervējuši nelielu, bet ļoti jauku viesnīcu “Sa Cralla” (tajā ir tikai 7 numuri), pilsētas pašā centrā, bet tieši šajā nedēļas nogalē tiek svinēti svētki, un viss pilsētas centrs ir nožogots, un pieejams tikai kājāmgājējiem.

http://www.hotelsacralla.it/index.htm

Noparkojamies nedaudz tālāk no centra, un ejam meklēt viesnīcu. Pateicoties mūsdienu modernajām tehnoloģijām, to izdaram samērā ātri. Iekārtojamies numurā un dodamies apskatīt pilsētu. Apsēžamies āra kafejnīcā un iedzeram aperitīvu. Tā kā klāt jau ir vakariņu laiks, dodamies meklēt restorānu “Sa Tankitta”.

https://www.facebook.com/pages/Sa-Tankitta/117002331716299

Tas atrodas uz galvenās ielas, pašā sākumā, ar kājām kādas 10 min no centra. Tur viss bija ļoti garšīgs, mēs paņēmām mīdijas baltvīnā un tomātu mērcē. Un pēc tam daži izvēlējās pastu ar zivīm, vai arī grillētas zivis. Tiešām ļoti jauka vieta.

Nākošā dienā pārsteigums mūs sagaida brokastīs, tas nav tipiskais bufetes galds, bet gan mūs apkalpo sēžot pie galda. Brokastis ir super gardas un bagātas-kafija, kruasāni, augļi, jogurts, torte, maize, marmelāde, siers, salami un šķiņķis u.c. Paēduši dodamies apskatīt tuvāko apkārtni.

Apskates vietas Villasimius

Mūsu pirmā pieturvieta ir pludmale “Simius”. Šo pludmali raksturo baltas un smalkas smiltis, pateicoties vējam, to ir iecienījuši sērfotāji.

“Villasimius” pilsēta atrodas Sardīnijas dienvidaustrumu galā, upes “Foxi” rietumu pusē, kas ietek līcī Carbonara. Pilsēta “Villasimius” tika dibināta 1812. gadā netālu no senās pilsētas “Carbonara”, kuras nosaukums vēlāk nomainīts uz “Villasimius”. Pateicoties sniegbaltajām pludmalēm un skaidri zilajai jūrai, “Villasimius” ir kļuvis par iecienītu tūrisma centru Sardīnijā. Pateicoties arī jahtu ostas klātbūtnei un zemesragam “Capo Carbonara”. Kopš 1998. gada Villasimius var lepoties ar to, ka tā ir iekļauta “Capo Carbonara” aizsargājamajā jūras teritorijā.

“Spiaggia di Notteri” pludmale piedāvā daudz iespējas- tur ir liela autostāvvieta, pludmale ir pieejama arī invalīdiem un bērniem. Tiek izīrēti pludmales saulessargi un sauļošanās krēsli. Pateicoties vējam, pludmale ir piemērota sērfotājiem un niršanas cienītājiem.

Zemes strēle, kas savieno Capo Carbonara ar krastu, atrodas liels dīķis (Stagno di Notteri), kuru apdzīvo interesantas sugas ūdensputni, kurus ir iemīlējuši putnu vērotāji. 34 hektārus plato un pus metru dziļo dīķi ir iecienījuši arī rozā flamingo.

Cava Usai” atrodas Cagliari rajonā, Villasimius pilsētā. Tās ir granīta raktuves, kuras sastāv no divām ēkām- galvenās ēkas un ēkas, kurā dzvoja sargs. Granīts ir bijis daudzus gadus nozīmīgs vietējais ekonomikas resurss.To izmantoja  būvniecībā Maltas salā, kā arī Neapoles ostas būvniecībā. Pirmais dokuments saistīts ar šo granīta karjeri atrodams deviņpadsmitā gadsimta otrajā pusē. Raktuves beidz savu darbu 50.gados.

“Villasimius” 25. aprīlī, pēc 48 gadu pārtraukuma, baznīca atzīmēja svētkus par godu “Madonna di Bonaria”. 24.Aprīlī pēc dievkalpojuma vakarā, no baznīcas sv.Madonna tika vesta uz pludmali “Simius”, kur to atstāja pa nakti. Nākošajā dienā sv.Madonna folkloras grupu pavadībā, pa galveno ielu, no jūras tiek atvesta atpakaļ uz baznīcu. Nacionālajos tērpos ģērbušies jātnieki, vēršu iejūgti ratos, kuros sēž sievietes ar bērniem tērpušies nacionālajos tērpos. Uguņošana centrālajā laukumā un pēc tam sardīniešu nacionālās dejas. To visu man nācās vērot šajos svētkos.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: