Aktuāli

Vīna darītava Sedini Sardīnija

Vīna darītava Sedini Sardīnija

Vīna darītava Sedini Sardīnija –  “Cantina Gianluigi Deaddis” atrodas tikai 19 km attālumā no ciemata Valedorija, kur es dzīvoju. Vēsturiskā rajonā “Anglona” pa vidu starp romāņu laika baznīcām un “domus de janas”, Sardīnijas ziemeļu pusē, atrodas vīna darītava. Kura no ārpuses izskatās pavisam necili, bet tas ir tikai maldinoši. Kādā Sestdienas rītā, pavisam pēkšņi izdomājam pazvanīt uz šo vīna darītavu un pajautāt, vai viņi rīko vīna degustācijas Svētdienās, uz ko izskan atbilde, ka šo svētdien tā ir ciet, bet ja vēlamies pievienoties jau esošajai grupai, pēc 1,5 stundas mums ir jābūt klāt. Ilgi nedomājot, dodamies ceļā. Vīna darītava atrodas starp ciematiem “Bulzi” un “Laerru”.

2000.gadā Džanluidži un Silvija ar savām 3 meitām vēlējās realizēt savu projektu, apvienot savu mīlestību pret vīnu, dodot jaunu dzīvi agri kultūrai, vēsturiskā rajonā ar tā daudzajiem pieminekļiem.

Dziļās augsnēs, kuras galvenokārt sastāv no sarkanā un baltā kaļķakmens, viņi sāka audzēt vīnogulāju, kas sastāvēja no vietējām šķirnēm, piemēram, “Cannonau”, “Vermentino” un “Bovale”, kā arī no tādām starptautiskām šķirnēm kā “Cabernet Sauvignon”, “Cabernet Franc” un “Merlot”.

Nelielie klinšainie pauguri, kopā ar pakalniem, rada dabisku barjeru spēcīgiem vējiem, sauktiem par “Maestrale”, kuri pūš no Azinaras līča. Tajā pašā laikā maigās vēja plūsmas no “Galluras” kalnu grēdām garantē optimālu vīnogu ražu.

Tāpēc, pateicoties raksturīgajai augsnei, rūpīgajai vīnogulāju aprūpei, unikālajiem mikroklimata apstākļiem, šie vīnogulāji ražo tādus vīnus kā “Caposardo”, “Narami”, “Padres”, “One hundred” un “Ultana”. Kā arī grapa, kura tiek iegūta no Vermentino baltvīna.

Vīnu veidi:

Sarkanvīns “Ultana” – pēc gada ilgas novecošanas franču ozolkoka mucās, rodas vīns “Ultana”. Tam ir bagāta, silta un mīksta garša. Vīnogas: “Cabernet Sauvignon”, “Cabernet Franc”, “Merlot”. Augstums: 150 m virs jūras līmeņa. Augu blīvums: 4000 augu / ha. Ražas novākšana: septembra pirmā un otrā nedēļa. Vinifikācija: vīnogas tiek novāktas ar rokām un ievietotas mazos grozos līdz 15 kg. Seko vīnogu spiešana un alkohola fermentācijas sākums. Evolūcija pudelē: 10-13 gadi. Krāsa: ļoti intensīva sarkana ar granāta atspulgiem. Ieteicams: tas labi attiecas uz visiem Sardīnijas reģionālās virtuves ēdieniem, sākot no pirmajiem līdz otrajiem ēdieniem, kas saistīti ar sarkano gaļu: cepetis, grilēta gaļa, cūkgaļa, kazlēns, jērs, kā arī cietie sieri. Pasniegšanas temp.: 18-20 ° C.  Pirms pasniegšanas ieliet vīna karafē.

Sarkanvīns “One Hundred” – Vīnogas: Bovale (Muristellu) Ražošana uz hektāru: 70-80 q / ha. Augu blīvums: 4000 augu / ha. Ražas novākšana: septembra otrā nedēļa. Vinifikācija: Labi nogatavojušās vīnogas novāc manuāli, sasmalcina un atstāj lielās tērauda tvertnēs. Evolūcija pudelē: 7-10 gadi. Krāsa: ļoti intensīva sarkana. Ieteicams: ar cietiem sieriem (pecorino, grana u.c.), šķiņķi, sarkano gaļu, gan grilētu, gan ceptu. Pasniegšanas temp.: 18 °C temperatūrā.

Sarkanvīns “Padres” – pilnīgs vīns, enerģisks, rubīna sarkans ar intensīvu aromātu, kas piedāvā vienkāršu, bet unikālu garšas buķeti. Plašs un samtains, ar lielu struktūru un aromātisku noturību. Vīnogulāji: vīnogulājus izvēlas ļoti uzmanīgi, ieskaitot slaveno “Bovale” (Muristellu), lai iegūtu maksimālu teritorijas izpausmi. Ražošana uz hektāru: 70-80 q.li/ha. Augu blīvums: 4000 augu / ha. Ražas novākšana: septembra otrā nedēļa. Vinifikācija: labi nogatavojušās vīnogas tiek novāktas manuāli, atkaulotas, sasmalcinātas un atstātas, lai lielās tērauda tvertnēs. Novecošanās: 8-9 mēneši tērauda tvertnēs. Evolūcija pudelē: 7-10 gadi. Krāsa: ļoti intensīva sarkana ar granāta atspulgiem. Garša: plaša un samtaina ar lielu struktūru un aromātisku noturību. Ieteicams: ar vidēji ilgi un ilgi nogatavinātiem sieriem, šķiņķi, speķi, sarkano gaļu, cūkgaļu, mežacūku, zaķi, jēra gaļu, ceptu pīli u.c.

Sarkanvīns “Caposardo” – Vīnogulāji: 100% “Cannonau”. Ražošana uz hektāru: 70-80 q.li/ha. Augu blīvums: 4000 augu / ha Ražas novākšana: septembra otrā nedēļa. Vinifikācija: labākās “Cannonau” vīnogas, tiek transportētas uz pagrabu nelielās kastēs. Fermentācija: fermentācija ilgst no 10 līdz 20 dienām atkarībā no gada, bieži tiek veikta papildus fermentācija, tas tiek darīts tāpēc, lai palielinātu “Cannonau” vīnogu aromātisko potenciālu un sekmētu cukuru izdalīšanos no rauga. Fermentācija sākas 20°C temperatūrā, līdz pat lai 28/30 °C temperatūrā. Novecošana: šāda veida vīna pilnveidošana tiek veikta tikai tērauda tvertnēs dažu mēnešu ilgumā, ras ļauj iegūt vīnu ar izteiktu augļu garšu. Evolūcija pudelē: 7-10 gadi. Krāsa: intensīva sarkana. Garša: mērena, vidēji silta un mīksta. Ieteicams: ar sarkano un balto gaļu, daļēji nogatavinātiem sieriem un grilētām zivīm.

Baltvīns “Narami” – Vīnogas: 100% “Vermentino”. Gads: 2014. Ražošana uz hektāru: 45-55 q.li/ha. Augu blīvums: 10 000 augu / ha. Ražas novākšana: augusta otrā puse. Vinifikācija: ķekarus novāc ar rokām un ievieto mazos grozos, kas katrs nepārsniedz 15 kg. Pēc nelielas vīnogu saspiešanas, fermentācija notiek tērauda tvertnēs pie kontrolētas temperatūras. Fermentācijas temperatūra: 14-16 ° C. Fermentācijas ilgums: 15-18 dienas. Novecošana: 2-3 mēneši tērauda tvertnēs. Pudelēs iepildīšanas datums: 2014. gada februāris Alkoholiskais līmenis: 13%. Evolūcija pudelē: 1-3 gadi. Krāsa: salmu dzeltena, ar zaļganiem atstarojumiem. Ieteicams: kopā ar zivju ēdieniem.

Vispirms notiek vīna darītavas apskate, pēc tam notiek vīnu degustācija, tie parasti ir 3 vīni ar nelielām uzkodām. Pēc tam ir iespējams iegādāties vīnu līdzņemšanai.

Lai pieteiktos vīna darītavas apmeklējumam un vīna degustācijai, rakstiet man: manasardinija@tiscali.it un es Jums palīdzēšu sazināties ar īpašniekiem! Priekā!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: