Aktuāli

Vīna darītava Valedorijā

Vīna darītava Valedorijā

Vīna darītava Valedorijā – “Cantina Bastiano Ligios”, atrodas Valledorijā, Sardīnijā un tas ir ģimenes bizness. Vīna darītava Valledorijā darbojas kopš 2003.gada. Īpašnieki ir ģimene Ligios- Bastiano un Carmela un viņu 2 bērni. Ģimene personīgi pārrauga visu ciklu sākot no vīnogu audzēšanas līdz gatavam vīnam un to pildīšanas pudelēs. Ģimene jau kopš seniem laikiem ir dzīvojusi laukos un piekopušas lauku dzīvesveidu. Tā kā šī ģimene nāk no Sardīnijas vidienes, neliela ciema “Fonni”, tur klimats ir daudz aukstāks un nepiemērots vīnogu audzēšanai, tāpēc ģimene emigrēja uz ziemeļiem un tieši Valledorijā izlēma izveidot savu vīna darītavu.

Tiek audzētas vīnogas “Cannonau”, “Cabernet Sauvignon” un “Syrah”. No tiem tiek ražoti 3 tipi sarkanvīna: “Carramare”, “Campamara” un “Carys”. Kā arī no baltajām vīnogām “Vermentino” tiek ražots baltvīns “Juliola”. Vīnogas tiek audzētas ar blīvumu vairāk nekā 4100 ķekaru uz vienu hektāru, tā garantējot produkcijas augsto kvalitāti. Raža stingri tiek ievākta ar rokām, tā uzreiz tiek nogādāta netālus esošajos vīna pagrabos. Tas ļauj saglabāt neskartus aromātus.

 

  • “Carammare”: vīns, kas ražots no vīnogām “Cannonau”. Tiek pasniegts ar gaļas ēdieniem un medījumiem, kā arī pie ceptas cūkgaļas. Pasniegšanas temperatūra: 18-20 °C, Alk.stipr. 14- 15 %.
  • “Campamara”: Vīns tiek izgatavots no “Cabernet Sauvignon” vīnogām, tas ir rubīna sarkanā krāsā. Tiek pasniegts ar gaļas ēdieniem un cietajiem sieriem. Pasniegšanas temperatūra: 18-20 °C, Alk.stipr. 14- 15- 16 %.
  • “Carys”: Viens no visvairāk pazīstamākajāām “Syrah” izcelsmes melnajām vīnogām. Tiek pasniegts ar pirmiem ēdieniem, sieru un gaļu. Pasniegšanas temperatūra: 18-20 °C, Alk.stipr. 14- 15 %.
  • “Juliola”: un tas ir baltvīns no vīnogām “Vermentino”. Tas tiek pasniegts ar zivju ēdieniem, it īpaši jūras produktiem. Pasniegšanas temperatūra: 12-13 °C, Alk.stipr. 14 – 15 – 16 %.

Vīna darītava Valledorijā cauru gadu piedāvā vīna degustācijas, kur tiek stāstīta visu vīnu vēsture. Ekskursija ilgst 2-3 stundas. Lai pieteiktos uz ekskursiju pa vīna darītavu un vīna degustāciju, rakstiet man personīgi uz manasardinija@tiscali.it

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: