Aktuāli

“Antonioni kupols” Kosta Paradizo

“Antonioni kupols” Kosta Paradizo

Mēs esam “Kosta Paradizo”, kas atrodas rajonā “Galura”. Tas šodien ir milzīgs vairākus kilometrus liels kūrorts Sardīnijas ziemeļos, kuru raksturo elitārais tūrisms un nekustamie īpašumi. Ēkas, kuras šķiet noslēpušās starp krūmiem, atgādina rozā klintis. Ciemats tiek uzraudzīts cauru gadu. Pa gabalu ir pamanāmi divi betona kupoli, kas līdzinās starptautiskai izstādei vai futūristiskai metropolei, bet atrodas Vidusjūras kūrortā. Redzot šos kupolus pelēkus un tukšus liek domāt par ekoloģisku briesmoni. Jautājums- kāpēc šie aizmirstie arhitektūras pieminekļi joprojām tiek pētīti daudzās universitātēs visā Eiropā un par tiem tiek rakstīts ārvalstu laikrakstos?

Tāpēc, ka lielais kupols bija pazīstamā režisora Mikelandželo Antonioni villa. Kuru viņš nekad nav mēģinājis slēpt, jo tā pārstāvēja progresu un tika būvēta, lai iekarotu savu partneri Moniku Viti. Kupolas arhitekts ir Dante Bini, kurš ir pazīstams kā kupolu un piramīdu akhitekts. Tas ir ļoti inovatīvs konstrukcijas paņēmiens sešdesmitajos gados, un to joprojām izmanto, tas saucas “Binishell”. Šis kupols tāpat kā tā mazākā māsa, kura tika uzbūvēta blakus, ir radusies ļoti īsā laikā, pateicoties vienīgajai betona masai, kur tika burtiski piepūsta un pacelta no iekšpuses, pateicoties gaisa spiedienam. Kad betons bija sacietējis, tika izurbtas sienas, logi un durvis, tā iegūstot vēlamo formu.

Sešdesmitie gadi ciematam “Kosta Paradizo” bija ļoti veiksmīgi- tos apmeklēja daudz slavenu mākslinieku, redaktoru, aktieru. Daudzi no tiem bija no paša režisora Antonioni komandas.

No villas tika klintīs izcirsti 2 ceļi, kuri ved līdz jūrai un nelielam dīķim, kā arī tika mākslīgi izveidota neliela sala.

Kā jau visas attiecības kādreiz izbeidzas, arī izklaides sfērā tas notika bieži. Režisors ar savu mīļoto izšķīrās, bet turpmākos 2 gadus dzīvoja kaimiņos blakus esošajās kupolās. “Antonioni kupols” Kosta Paradizo gadu laikā pārgāja no rokas rokā, tā lēnām tika aizmirstas un pamestas. Lēnām logi tika sabojāti, betonā uzradās plaisas, augi, kuri sāka ieaugt iekšā villā, apmetums sāka krist. Šodien villai ir īpašnieki un ir aizliegts ieiet iekšā teritorijā, to var tikai apbrīnot no ārpuses.

Avots:

http://www.sardegnaabbandonata.it/

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: