Aktuāli

Arhipelāgs “La Madalena”

Arhipelāgs “La Madalena”

Arhipelāgs “La Madalena” atrodas Sardīnijas ziemeļ-austrumos, un tas sastāv no 7 lielākajām salām- “Madalena”, “Kaprera”, “Budelli”, “Santo Stefano”, “Santa Maria”, “Spardži”, “Razzoli” un 62 mazām salām. Viena no tām- sala “Kaprera” ir kļuvusi populāra sakarā ar to, ka tā izmitināja slaveno kareivi, vadoni ” Džuzepe Garibaldi” viņa trimdas laikā (viņš mirst 2.Jūnijā 1882.gadā). Šobrīd viņa māja ir muzejs atvērts sabiedrībai.

Arhipelāgu veido 20.000 hektāri un 180 km piekrastes. 1994.gadā arhipelāgs kļuva par nacionālo parku.

Lielākā sala “Madalena” tika apdzīvota kopš neolīta laikmeta, un tā tika pamesta uzreiz pēc Romas Impērijas krišanas līdz pat septiņpadsmitajam gadsimtam, kad tur sāka apmeties franču gani. “La Madalenas” pilsēta tika iepazīta 18.gs. un tā atradās salas dienvidos tieši pretī pilsētai “Palau”.

1793.gada 23. februārī salā iebruka franču armija, kuru vadīja jaunais korsikāņu virsnieks “Napoleons Bonaparts”. Franču armiju apturēja Sardīnijas flote ar tās komandieri “Domenico Millelire” priekšgalā.

La Madalena arhipelāgs šodien ir ļoti populārs tūristu galamērķis, un šī nacionālā parka apmeklējums ir obligāts pasākums daudziem tūristiem. Tādēļ šodien ir neskaitāmas kompānijas, kuras piedāvā izbraucienus ar kuģīšiem pa vairākām salām ar atpūtu kristāl zilajās pludmalēs.

Es piedāvāju pavadīt Jūs kādā no šīm eksursijām. Ekskursijas notiek vasaras sezonā no 1. Jūnija līdz Septembrim. Sīkāka info par jūras ekskursiju ar kuģīti uz “La Madalena” arhipelāgu: manasardinija@tiscali.it

3 Comments on Arhipelāgs “La Madalena”

  1. Labdien! Cik maksā ekskursija uz Madlēnas arhipelāgu (jūlija beigās) Paldies. Ilze

  2. Ilze Osīte-Bērziņa // 17/06/2021 at 14:56 // Atbildēt

    Interesē jūlija beigas, kāda diena šajā laika posmā – 26/07-30/07

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: