Aktuāli

Ceļojums uz Sardīnijas dienvidiem

Ceļojums uz Sardīnijas dienvidiem

Mūsu pavisam neplānotais ceļojums uz Sardīnijas dienvidiem iesākās Piektdienā 6. Oktobrī, kad ieturējuši vieglas pusdienas, saliekam somas un dodamies ceļā. Izbraucam ap plkst.15.00, ceļā pavadām 3 stundas, braucam sākumā pa Šoseju SS131, pēc tam griežam un mūsu naktsmītnes pusi. Esam izvēlējušies vietējo agriturismo “Gennemara”, kuram ir ļoti labas atsauksmes. Tas atrodas pavisam nelielā ciematā “Perdaxius” Sardīnijas dienvidos. Tas ir atvēries pirms diviem gadiem, viņi piedāvā brokastis, pusdienas un vakariņas uz pasūtījuma. Pirmajā vakarā mums tiek piedāvātas vakariņas ar zivju produktiem  – uzkodās kūpināts tuncis un zobenzivs, pēc tam makaroni ar zivīm un beigās grilēta zobenzivs ar mērci.

Nākošā dienā pēc brokastīm dodamies apskatīt apkārtni. Pirmā pieturvieta ir ciemats “Tratalias” – tas ir interesants ar to, ka blakus esošais “Pranu” ezers pirms vairākiem gadiem nopludināja visas ciemata mājas. Līdz ar to vietējiem iedzīvotājiem nācās pārvākties dažu kilometru attālumā uz neliela pakalna un pārbūvēt visas mājas. Šobrīd vecā ciemata centrs ir atjaunots un atvērts apmeklētājiem. Tā vidū atrodas “Sv. Marijas” bazilika.

Tālāk dodamies uz netālu esošo salu “St.Antioco”. Tilts, kas patiesībā ir zemes gabals, pa kuru brauc mašīnas 3 km garumā, šo salu savieno ar galveno salu. Tā ir vislielākā no Sardīnijas salām un 4.lielākā Itālijas sala. Iebraucot salā vispirms paveras skats uz pilsētu “St. Antioco” (11 tūkst. iedz.).

Skaistākās pludmales ir Portixeddu, Maladroxia, Turri, Cala Sapone, Cala Tuffi, Le Saline u.c.

Pusdienlaikā esam pilsētā “Calasetta”. Tā ir pavisam neliela pilsēta ar ostu. No šejienes atiet prāmis uz mazo salu “Carloforte”. Lauksaimniecība, tūrisms un zvejniecība ir galvenās nodarbošanās. Pusdienas ieturam vienā no restorāniem pretī ostai. Pēcpusdienā dodamies atpakaļceļā, jo jāsagaida mūsu draugi, kuri mums pievienosies uz vienu nakti.

Nākošā dienā pēc brokastīm, kuras ir iekļautas cenā, dodamies tālāk. Mūsu pirmā pieturvieta šodien ir “Porto Pino” – ir ļoti iecienīta pludmale, tā atrodas “St’Anna Arresi” pašvaldībā. Priežu mežs un kāpas ir tipiski šai vietai. Kaut arī ir Oktobris, šeit tūrisma sezona vēl rit pilnā sparā. Pludmales kioski ir atvērti, ir pilns ar tūristiem. Gaisa temperatūra 8. Oktobrī bija +27 grādi. 4 kilometrus garā pludmale ir sadalīta 3 daļās – pirmā jeb galvenā pludmale (550 m), kur atrodas vairāki kioski, pludmales krēsli u.c. Otrā pludmale (2 km). Un trešā pludmale jeb kāpu zonas pludmale (1 km), kas saucas “Is Arenas”, pieder “Teulada” pašvaldībai, un tā atrodas blakus militārajai zonai, to ir iespējams apmeklēt tikai vasaras mēnešos.

Tālāk pa piekrastes ceļu “Strada provinciale 71” dodamies uz pludmali “Spiaggia di Piscinni”. Diemžēl tur ir pilns ar jūras aļģēm.

“Spiaggia di Tuerredda” – ir mūsu nākošā pieturvieta. Tur atrodas maksas stāvvieta, kur pat Oktobrī ir jāmaksā 5 Eur. Dodamies pludmales virzienā, skats ir pasakains. Šeit ir cilvēku jūra, gan vietējie, gan tūristi. Pludmalē atrodas 3 ēstuves, mēs apstājamies, mūsuprāt, skaistākajā no tām. Negribu neko reklamēt, bet “Tuerredda Beach Club” ir pasakaina vieta jūras krastā. Tur atrodas ļoti liela veranda ar galdiņiem, no kuriem paveras tādi skati, it kā no Karību jūras. Pasūtam pusdienas, un jau pēc 10 min ēdam. Diemžēl ārā ir ļoti stiprs vējš, bet tas mums netraucē izbaudīt pusdienas un pasakainos skatus – baltas ļoti smalkas smiltis un kristālzilais ūdens jūrā.

Nākošā mūsu pieturvieta ir “Spiaggia Su Giuddeu” – arī šeit ir tikai maksas stāvvieta, kura Oktobrī maksā 4 Eur. Šeit atrodas milzīgs izžuvis sālsūdens dīķis, kuram paejot garām, nonākam pludmalē. Šeit ir daudzi sērfotāji, jo ir stiprs vējš.

Pēdējā mūsu pieturvieta ir Nora, diemžēl apmeklētāju laiks jau ir beidzies un mums neizdodas apmeklēt arheoloģiskās drupas. Esam iekļuvuši kāzu viesu vidū, šeit līgavainis ierodas zirga mugurā baznīcā, kur gaida savu līgavu.

Tā kā ir jau vakars, dodamies “Cagliari” virzienā un no turienes pa šoseju SS131 dodamies mājās. 3 stundas un esam mājās.

Divās dienās mūsu ceļojums uz Sardīnijas dienvidiem mums izdevās izskriet tikai dažas no apskates vietām Sardīnijas dienvidu pusē, šeit noteikti būs jāatgriežas, jo ir vēl palicis daudz kas apskatāms.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: