Aktuāli

Ciemats Sedini Sardīnijā un tā apkārtne

Ciemats Sedini Sardīnijā un tā apkārtne

Ciemats Sedini Sardīnijā un tā apkārtne – Ciemats Sedini ir sens akmeņains ciemats veidojies klintī, kuru raksturo mājas izbūvētas alās un klintīs. Ciemats atrodas klinšainā vietā, vēsturiskā rajona “Anglona” centrā, un šobrīd “Sasari” rajonā, tikai 10 km attālumā no jūras. Ciemats ar 1352 vietējiem iedzīvotājiem atrodas starp 2 pakalniem “La Maļjina” un “Lu Padru”. Vēsturisko ciemata centru raksturo mājas celtas klintīs. Pateicoties daudzām alām klintīs, šo zonu apdzīvoja jau senos laikos.

Apskates vērtas ir vairākas baznīcas – “Sv.Andrea”, “Sv.Pankracio”, “Sv.Barbara”, “Nurage Lu Padru”, kā arī vairākas alas. Tomēr pats nozīmīgākais un slavenākais ciemata piemineklis ir “Domus de Janas” (3100.- 2500.g.p.m.ē.). Tas ir milzīgs laukakmens iezis, kur šodien atrodas muzejs. Sardīniešu valodā “Domus de Janas” nozīmē raganu māja jeb burvju māja. Ir vairāki aspekti, kas padara šo vietu unikālu. Pirmais ir tas, ka šis iezis atrodas uz galvenās ciemata ielas, un nevis tālā un grūti pieejamā vietā. Otrais ir tas, ka tas ir veidojies no milzīga laukakmens ieža un pilnībā atrodas virszemē, šī iemesla dēļ, to uzskata par vislielāko Sardīnijā. Trešais ir tas, ka neskatoties uz to, ka iezis ir saglabājis vairākas oriģinālās iezīmes, gadu laikā tas ir ticis izmantots dažādos veidos – šeit ir atradies cietums, dzīvnieku patversme, veikals, un privātmāja. Kopš 90.gadiem tas ir ciemata pašvaldības īpašums un šeit atrodas muzejs. 2002.gadā tika pabeigti restaurācijas darbi.

Nuraghe “Lu Padru” atrodas pāris km attālumā no ciemats Sedini Sardīnijā centra. Tās ir vēsturiskā ciemata drupas. Tie ir lieli kaļķakmens laukakmeņi, sena ciemata drupas, kur galvenais elements ir tornis un ap to ir izvietotas vairākas istabas/telpas.

Ciemats ir ieviesis tradīciju “Cantine aperte” jeb “atvērto durvju dienas vīna pagrabos”, nu jau vairākus gadus decembrī tiek atvērti vīna pagrabi apmeklētājiem.

Ciematā uz galvenās ielas ir neliels zaļais parks ar spēļu laukumu bērniem, kas ir ļoti svarīgi ģimenēm ar bērniem – šūpoles, slidkalniņi u.c.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: