Aktuāli

Feniķiešu pilsētas drupas Sardīnijā

Feniķiešu pilsētas drupas Sardīnijā

Šīs drupas atrodas “Oristano” rajonā, kas atrodas blakus pilsētai “Cabras”, Sardīnijā. Senā pilsēta atrodas “Sinis” pussalas dienvidu pakājē, un to dibināja feniķieši astotajā gadsimtā pirms mūsu ēras. Tajā laikā tā kļuva par vienu no svarīgākajām pilsētām Sardīnijā. Ar feniķiešu ierašanos un pilsētas dibināšanu sākās koloniālās darbības visā Vidusjūras rajonā. Izrakumos tika atrasti daudzi tipiski Feniķiešu-pūniešu ēras atradumi, kā piemēram, kremētu bērnu atliekas, kuri miruši ļoti agrīnā vecumā, kā arī reliģijas vārdā upurētie dzīvnieki.

“Sv. Džovani” tornis

Starp sešpadsmito un septiņpadsmito gadsimtu, pēc Spānijas valdības iniciatīvas, tika uzcelti trīs torņi – “Sv. Džovani”, “Vecais jeb Sv. Marko un “Seu” tornis. Tāpat kā citi Sardīnijas piekrastes torņi, tie tika izveidoti, lai aizsargātu vietējos iedzīvotājus no pirātu un uzbrukumiem no tuvējās Ziemeļāfrikas. “Sv. Džovani” tornis tika nosaukts par godu tam, ka tas atrodas tuvu “Sv. Džovani” baznīcai. Tornis tika uzcelts sešpadsmitā gadsimta beigās un septiņpadsmitā gadsimta sākumā, kalna galā (50 m virs jūras līmeņa), ar skatu uz arheoloģisko zonu Tharros. Tornis, ar skatu uz “Oristano” līci, bija bruņots ar lielgabaliem. Tornis, domājams, tika uzcelts uz “Nuraghe” paliekām, un tas sastāv no divām savstarpēji pārklātām cilindriskām struktūrām ar bāzes diametru 14 metri un kopējo augstumu 15 metri. Torņa augstums ir apmēram 8 metri no zemes. Plaša apļveida halle ar jumta logu un lūku grīdā, kas ļāva piekļūt lietus ūdens tvertnei, kā arī tur atradās kamīns. Uz terases, var piekļūt, izmantojot iekšējās kāpnes. Tornis tika atjaunots no 1987. līdz 1990. gadam.

Vecais tornis jeb “Sv. Marko tornis”

Otrs tornis novietots zemesraga galā, un to sauc par “Veco torni” jeb “Sv. Marko” torni. Tam ir nošķelta konusa forma, diametrs 7.55 metri, augstums 8,70 metri. Tornis ir veidots no smilšakmens blokiem un sākotnēji tam bija mūra sienas apmestas ar kaļķu javu.

“Sv. Salvatores” ciemats

Tas ir reliģisks centrs, kas sastāv no vairākām, ļoti mazām, izkārtotām rindās mājām, ar baznīcu un lielu laukumu pa vidu. Šeit tiek svinēti dažādi reliģiski svētki, kā piemēram, Septembra pirmajā svētdienā. Ciematu apmeklēja lauksaimnieki sējas periodā rudenī, un ražas novākšanā vasarā. “Sv. Salvatores” baznīca laukuma centrā, tika uzcelta Spānijas laikmetā, septiņpadsmitā gadsimta beigās, virs pazemes pagānu svētnīcas kura vēlāk tika pārveidota par kristiešu dievkalpojumu vietu. Taisnstūra ēka  (13,3 x 9,6 m), kas vērsta uz ziemeļaustrumiem, sastāv no neliela lieveņa, kuru balsta divas taisnstūrveida smilšakmens kolonas.

Sīkāka informācija un ekskursijas uz Feniķiešu pilsētas drupas Sardīnijā rakstiet: manasardinija@tiscali.it

 

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: