Aktuāli

Itālijā jauns dekrēts

Itālijā jauns dekrēts

Itālijā jauns dekrēts – 26. Aprīlī Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte parakstīja jaunu dekrētu jeb lēmumu, kas paredz dažus grozījumus jau esošajā lēmumā.

“Fāze 2” Itālijā sāksies 4. Maijā, tikai tad atsāksies ražošanas uzņēmumu darbība.

Tie iedzīvotāji, kas atradās prom no mājām, kad sākās karantīna, varēs atgriezties dzīves vietās un būs iespējams apmeklēt ģimeni un radus, bet ir aizliegtas pulcēšanās (kā arī būs jāievēro 1 metra distance un obligātas sejas maskas). Joprojām paliek spēkā pašu parakstīts dokuments (apliecinājums kas paliek spēkā līdz 18. Maijam), kas apliecina, no kurienes un uz kurieni notiek došanās dzīvesvietas pašvaldībā.

Varēs atsākt darbu celtniecības un būvniecības uzņēmumi.

Aizliegts pārvietoties ārpus reģiona, tikai “absolūti steidzamu, darba vai veselības apsvērumu dēļ”.

No 4. Maija varēs nodarboties ar individuālo sportu ne tikai dzīvesvietas tuvumā, bet arī plašākā apvidū.

Sākot no 4. maija bāros un restorānos varēs pārdot līdzņemtos ēdienus, parki tiks atvērti no jauna. Obligātās sejas maskas būs jābūt visiem sabiedriskajā transportā un visur, kur nav iespējams ievērot 1 metra attālumu.

Baznīcās nenotiek dievkalpojumi, bet no 4. Maija varēs piedalīties tuvinieku bērēs ne vairāk kā 15 cilvēki.

Bērnu spēļu laukumi paliek slēgti, brīvā dabā varēs uzturēties vienas ģimenes vairāki locekļi.

Skolas atsāksies Septembrī.

 

No 11. Maija Sardīnijā tika atvērti skaistumkopšanas saloni, masāžas saloni un frizētavas, tajās laicīgi ir jāpierakstās, un obligāti ir jābūt sejas maskām gan personālam, gan klientiem. Tāpat Sardīnijā tika atvērti arī mazie tirdzniecības veikali, bāri un kafejnīcas piedāvā kafiju un maizītes līdziņemšanai. Tika atvērtas saldējuma un konditorejas veikali.

 

No 18. Maija drīkst pārvietoties pa dzīvesvietas reģionu (piemēram, rezidenti Sardīnijā drīkst pārvietoties tikai pa Sardīniju). Vairs nav jābūt apliecinājumam par iziešanu no mājām!!! Jaunums ir tas, ka drīkst apmeklēt ģimenes locekļus (piemēram, vecvecākus), bet ir jāietur distance. Drīkst apmeklēt lauku mājas, un drīkst tajās nakšņot. Kā arī drīkst aizbraukt uz veikalu uz blakus ciematiem. Pludmalēs drīkst nodarboties ar individuālo sportu, pastaigāties vai peldēties, bet nedrīkst ilgstoši uzturēties. Tāpat no 18. Maija tiek vērti vaļā arī muzeji un bibliotēkas. Tiks atsāktas komandu sporta aktivitātes. Restorānos un bāros būs jābūt divu metra attālumam starp galdiem, dažādām ieejas un izejas durvīm, vēlams, veikt apmaksu ar bankas kartēm katrs pie galda, būs jābūt obligātiem dezinfekcijas pasākumiem.

Ir absolūti aizliegti teātri, kinoteātri, koncerti un festivāli.

 

Tiek plānots ne ātrāk kā Jūnija vidū atvērt Sardīnijas salas robežas, šobrīd tiek strādāts pie drošības pasākumiem, kā piemēram, “veselības pase”, ar ierakstu tajā par veiktu covid vīrusa negatīvu testu, veiktu ne vairāk kā 7 dienas pirms ierašanās, kā arī ostās un lidostās citām analīzēm. Kā arī, piemēram, aviokompānija “Ryanair” atsāks reisus uz Itāliju tikai no Jūlija, bet “AirBaltic” visi reisi no Rīgas uz Olbiju ir atcelti.

Raksts ir atjaunots 19. Maijā!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: