Aktuāli

Kapo Testa Sardīnija

Kapo Testa Sardīnija

Kapo Testa Sardīnija ir “Kopienas nozīmes teritorija (SCI jeb sito di importanza Comunitaria), kas izveidota saskaņā ar Eiropas direktīvu Habitat un veltīta bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, kas pieder pie “Ekoloģiskā dabas tīkla 2000 “.

Kapo Testa Sardīnija atrodas galējā ziemeļu punktā Sardīnijā. Kapo Testa ir gandrīz sala, kas iezīmē ieeju leģendārajam Dienvidrietumu šaurumam “Bonifacio” (piederošajam Francijai).

Apmēram desmit kilometru perimetrā, to var saukt gandrīz kā salu, jo tas ir atdalīts no Sardīnijas ar nelielu smilšu šaurumu dažu desmitu metru platu un viegli pieejamu no abām pusēm. Tās ir granīta klintis, kas veidojušās vairāku gadu tūkstošu gaitā, ko nepārtraukti vējš ir mainījis dīvainās formas. Staigāt šodien pa šiem milzu akmeņiem ir lieliska aizraušanās.

Zemes Rags, kas savieno Kapo Testa ar Sardīnijas salu, atrodas trīs kilometrus uz rietumiem no pilsētas Santa Teresa Gallura. Šajā piekrastē kādreiz esot bijusi romiešu osta Tibula, kur granīts tika ņemts no akmens raktuvēm, tas tika izcirsts akmens gabalos un iekrauts uz kuģiem, kuri tos pārveda uz Romas Impēriju. Akmeņi, ar kuriem tika uzcelts “Phantheons” nāk tieši no Kapo Testa. Viduslaikos ar šo granīta tika realizētas kolonādes daudzām baznīcām.

Kopš septiņdesmito gadu sākuma Kapo Testa Sardīnija sāka savu tūrisma attīstību, tā tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām pilsētām “Gallura’s” rajonā un Sardīnijā.

Pludmale “Rena di Levante” atrodas Kapo Testa Sardīnija, 3 km attālumā no Santa Teresa di Gallura. Tas ir garš, balts smilšu plašums, kuru ieskauj klinšu līči, kas ir tipiski Vidusjūrai. Pludmale ir īpaši piemērots bērniem, kā arī piedāvā zemūdens ekskursijas. Pludmalē ir arī bārs un tuvumā ir viesnīcas.

Pavisam nesen (2015.g.Jūlijā) biju kārtējo reizi Kapo Testa Sardīnija. Tas nozīmīgi ir interesants apskates objekts. Noteikti jābūt piemērotiem apaviem, lai pa šiem milzu akmeņiem neslīd kājas un nevarētu nokrist.

Atsauces:

http://www.olbiatempioturismo.it/

 

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: