Aktuāli

Kastelsardo Sardīnija

Kastelsardo Sardīnija

Kastelsardo Sardīnija – Šajās dienās var sākt baudīt pirmās pavasara dienas, un ņemot vērā šo brīnišķīgo saulaino dienu, nolemju pastaigāties pa Kastelsardo, bagātinot manu foto albumu ar jaunām fotogrāfijām.

Pilsēta, ar vairāk nekā 900 gadu vēsturi, šobrīd ir nopietns kandidāts uz titulu konkursā “Il Borgo dei Borghi”, kas tiks ievēlēts televīzijas tiešraidē “Alle falde del Kilimangiaro” Lieldienās. 900 gadu vēstures, tradīciju un kultūras ieskauta zaļi – zilā ka jūra un daba, ko piedāvā Kastelsardo Sardīnija saviem apmeklētājiem.

Sākotnēji sauktā “Castelgenovese”, kuru dibināja “Doria” ģimenes loceki, kuri nāk no Dženovas, un vēlāk sauktā “Castelaragonese”, pēc “aragoniešu” ieņemšanas, tikai nepilnus 300 gadus to sauc par “Kastelsardo”.

Pilsēta, kura šodien kopā ar ciematu “Lu Bagnu” sasniedz 5000 pastāvīgo iedzīvotāju, vasaras sezonā šis skaitlis būtiski palielinās, jo Kastelsardo Sardīnija un tās vēsturiskais centrs kļūst par vienu no visvairāk apmeklētajām tūristu apskates vietām visā salā.

Pilsētai ir daudzas kultūras un kulinārijas tradīcijas, kuras iesakņojušās jau gadiem ilgi, kuras katru gadu saviem apmeklētājiem piedāvā aizmirsties pagātnē, kā piemēram, viens no tiem ir “Lunissanti”, reliģisks rituāls, kurš notiek Pirmdienā vienu nedēļu pirms Lieldienām. http://manasardinija.com/klusa-nedela-castelsardo/

Kastelsardo Sardīnija ir unikāla vieta, kuru raksturo katedrāle un pils. Apmeklējot vecpilsētu pavasarī kā arī vasarā ir sastopamas (vecas un ne tikai) sievietes, kuras sēžot ārā pie māju durvīm, auž pundurus un salmu grozus, kuri ir pazīstami visā Sardīnijā un ne tikai. Salmu grozu aušana ir viena no senākajām tradīcijām, ko nodod no paaudzes paaudzē.

Pilsētas osta ar 800 laivu piestātnēm, ir svarīgs punkts salas ziemeļos. Kastelsardo dēvē par zvejnieku pilsētu, jo gandrīz ik vienam vietējam iedzīvotājam ir sava laiva, ar kuru viņš brauc jūrā zvejot. Līdz ar to Kastelsardo Sardīnija ir slavena ar saviem daudzajiem restorāniem (apmēram 50 gab.), kuri piedāvā svaigas zivis un jūras produktus.

Šodien, pateicoties atpazīstamībai starptautiskajā tūrisma tirgū, strauji pieaug tūristu skaits, līdz ar to parādās jaunas dzīvojamās ēkas, un citi pakalpojumi, lai piedāvātu vislabāko servisu pilsētas apmeklētājiem.

Ievērības cienīgi ir tādi restorāni, kā piemēram, “FoFo”, kas atrodas Viesnīcā “Riviera”, un arī restorāns “Da Ugo” (Pie Hugo), kas atrodas netālus esošajā “Lu Bagnu”, kuri ik dienu savā ēdienkartē iekļauj svaigas zivis un jūras produktus, toties cenas noteikti nav no tām lētākajām. Restorāns “Nuraghe”, kas atrodas kalnā, tikko iebraucot pilsētā pa kreisi, no tā paveras brīnišķīgs skats uz jūras līci. Vēl viens ievērīgs restorāns ir “Trattoria Maria Giuseppa”, kurā ir augsta kvalitāte par saprātīgu cenu. Kā arī pārējie iecienītie restorāni/picērijas ir “Rocca Ja” un “Baga Baga”.

“Spaghetteria Aragona” ir mazs, bet ļoti jauks restorāns, ar skatu uz jūru, pa ceļam uz baziliku. Arī šis restorāns piedāvā zivis un jūras veltes par saprātīgu cenu. Kā arī restorāns “L’Incantu”, kas atrodas kūrorta viesnīcā ” Baia Loglia” (Lu Bagnu), kurš piedāvā modernā gaisotnē nobaudīt gan picas, gan pirmos un otros ēdienus, ar brīnišķīgu verandu ar skatu uz vecpilsētu uz pili.

Daži no tradicionālajiem ēdieniem Kastelsardo virtuvē ir noteikti “La zuppa di pesce” jeb zivju zupa, kā “L’aragosta alla Castellanese” jeb omārs castelsardu gaumē.

Lai izjustu īstās sajūtas, iesaku noteikti apmeklēt Kastelsardo Sardīnija un pašiem pārliecināties par šo viduslaiku pilsētu.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: