Aktuāli

Korsika

Korsika Korsika

Korsika

Korsika – Manas Lieldienu brīvdienas šogad (2016.g.) iesākās Sestdienā, izbraucām no mājām un braucām uz pilsētu “Sv.Terēza”, kur atrodas osta, no kuras var aizbraukt uz Korsiku (Francijā). Brauciens 2 pieaugušajiem, bērnam un mašīna mums izmaksāja Euro 130, kas ir samērā lēti. Mēs braucām ar “Moby” prāmi. Ilgums 50 min. Iebraucām pilsētā “Bonifačo” 16.00 pēcpusdienā. No turienes sākās mūsu piedzīvojumi. Mēs izvēlējāmies nakšņot pilsētā “Ajačo”, kas atrodas apmēram 2,5 stundu brauciena attālumā no ostas pilsētas “Bonifačo”. Ceļš ir ļoti līkumains, vietām ved gar piekrasti, vietām augšā kalnā. Nepieredzējušiem autovadītājiem tas noteikti ir pārbaudījums, jo visi vietēji brauc ļoti ātri, un mēģina apdzīt visas tūristu mašīnas. Pēc garā un nogurdinošā brauciena, beidzot esam klāt pilsētā “Ajačo”. Arī tā atrodas pie jūras, un ir ostas pilsēta. Izrādās uz šejieni var nokļūt no Sardīnijas pilsētas “Porto Tores”, par to mēs uzzinājām tikai tagad. Iečekojamies mūsu viesnīcā pretī ostai. Cenas visdažādākās, mēs meklējām caur www.booking.com cenas sanāca ļoti draudzīgas, vienīgi žēl, ka mūsu istabas logi pavērās uz iekšpagalmu, nevis uz ostu. Atstājam somas un dodamies uz pilsētas centru, kas ir apmēram 800 metrus no mūsu viesnīcas. Laiks aperitīvam vienā no kafejnīcām uz galvenās ielas “Cours Napoleon”, laiks nobaudīt vietējo alu “Pietra”, ko ražo no iesala maisījuma un kastaņu miltiem. Interesanti, ka kastaņi aug vienā no visaugstākajām birzīm Eiropā (1000 m v.j.l.), katru rudeni kastaņu augļus novāc ar rokām, lejā no kalna tos nones uz ēzeļiem, un tad tos sašķiro ar rokām, tā garantējot miltu augsto kvalitāti. Kastaņu milti ir šī alus galvenā sastāvdaļa. Ļoti garšīgs!

Vietējā delikatese

Dodamies meklēt kādu restorānu, kur vakariņot. Uz galvenās ielas ieraugam restorānu “Da Mamma”, kas atrodas nelielā iekšpagalmā. Mums paveicas un tiekam pie galdiņa. Ēdienkarte protams ir franču valodā, ar interneta palīdzību mēģinām iztulkot kaut nedaudz, lai saprastu, ko pasūtīt. Viens no galvenajiem un prestižākajiem ēdieniem Korsikā skaitās “Foie Gras” jeb pīles vai zoss aknu pastēte. To piedāvā visos restorānos un ēstuvēs. Pirmo reizi to pagaršoju kombinācijā ar vīģu marmelādi kopā ar maizi ar rozīnēm. Sākumā likās nedaudz dīvaina, bet ļoti garšīga. “Foie gras” jeb kā to izrunā “Fua gra” ir viens no slavenākajiem produktiem franču virtuvē. Pastētei ir ļoti augsts tauku saturs (80%) un tai ir mazāk intensīva garša nekā parastajām pastētēm. Pīles vai zosis tiek speciāli pārbarotas ar kviešiem, kuri tiek vārīti taukos, tādā veidā palielinot tauku līmeni dzīvnieku aknās. Daudzās valstīs Eiropā, piemēram, Itālijā ir aizliegts ražot šo trekno aknu pastēti.

“Ajačo”

Nākošo dienu pavadām klaiņojot pa “Ajačo” pilsētu, tās centrs nav pārāk liels, viegli pārvietoties ar kājām. “Ajačo” ir visblīvāk apdzīvotākā franču pilsēta ar 65 tūkst. vietējiem iedzīvotājiem Korsikas dienvidu reģionā. Tā ir galvenokārt pazīstama kā Napoleona Bonaparta (dzimis 1769.gadā) dzimtene. Apskates vērta ir katedrāle, kā arī Napoleona muzejs. Pastaigājoties gar ostu, noteikti Jums tiks piedāvāts iegriezties kādā no daudzajiem zivju restorāniem un ēstuvēm, lai nobaudītu tikko nozvejotas zivis un jūras produktus- jūras ežus, gliemenes, austeres u.c. Diemžēl tā kā šogad Lieldienas iekrita ļoti agri (marta beigās) daudzi veikali un restorāni vēl bija slēgti.

Korsika ar saviem 316 tūkst. vietējiem iedzīvotājiem pēc platības ir 4. lielākā sala Vidusjūrā (pēc Sicīlijas, Sardīnijas, un Kipras). Sardīniju no Korsikas atdala 11 km Bonifačo jūras šaurums. Augstākais punkts Korsikā ir “Monte Činto” tas ir 2706 m v.j.l. un tur gandrīz cauru gadu virsotnēs ir sniegs.

“Propriano”

Nākošais mūsu pieturas punkts ir pilsēta Propriano. Tas ir mazs ciemats pie jūras tieši pa vidu starp divām pilsētām “Ajačo” un “Bonifačo”. Tur ir neliela osta, kas savieno ciematu ar “Marsiļja” (Francijā) un “Porto Tores” (Sardīnijā). Pastaiga gar ostu, vērojot daudzos restorānus un ēstuves, kuri ar savām ēdienkartēm izliktām ārā, vilina daudzus tūristus. Pēc kārtīgi notiesātām pusdienām vienā no ostas restorāniņiem, dodamies tālāk.

“Bonifačo”

Mūsu pēdējā pieturvieta ir pilsēta “Bonifačo, no kurienes vakarā mums ir prāmis atpakaļ uz Sardīniju. Mums ir vairākas stundas laika, lai izbaudītu šo nelielo ostas pilsētiņu. “Bonifačo” jeb kā to paši korsikāņi dēvē “Bunifaciu” ar saviem 2900 vietējiem iedzīvotājiem tā atrodas Korsikas dienvidos. Tā ir pilsēta, kas atrodas vistuvāk Sardīnijai, to savieno “Bonifačo” šaurums, kas ir tikai 12 km attālumā no Sardīnijas ostas pilsētas “Sv.Terēza”. Pilsēta ir veidojusies dziļā līcī un to ieskauj baltas kaļķakmens klintis. Pilsētu raksturo osta un tās apkārtne, un vecpilsēta augšā klintīs. No augšas paveras burvīgs skats uz klintīm, jūru un ostu. Pēc ātras vecpilsētas apskates, dodamies lejā uz ostu. Pēdējie aperitīvi kādā no ostas kafejnīcām, un tad jau ir pienācis laiks doties uz prāmi. Atpakaļceļš ir mierīgs un nemanot ir pagājušas 50 min un mēs jau esam atpakaļ mājās Sardīnijā.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: