Aktuāli

Pils Kasteldorija

Pils Kasteldorija

Pils Kasteldorija (pazīstama arī kā “Pils Dorija” pilsētā Santa Marija Koginas) ir nocietināta viduslaiku struktūra, kas atrodas granīta kalna galā Sardīnijā, vēsturiskā reģionā sauktā “Anglona” un pašreizējā pilsētas “Santa Marija Koginas” pašvaldības teritorijā.

Nedaudz no vēstures

Pils Kasteldorija vēsture ir saistīta ar “Dženovu”, “Aragonas Kroni”, “Arborea”, “Malaspina”. Pils tika uzcelta ap divpadsmito gadsimtu. To uzcēla “Dorijas” ģimene, kas bija ļoti ieinteresēta nostiprināt savu varu šajā rajonā, lai aizsargātos no “Dženovas” Republikas uzbrukumiem Sardīnijas ziemeļos. Pirmie rakstiskie apliecinājumi tiek datēti turpmākajos gados, laika posmā, kad starp “Dženovu” un “Pizu” bija konflikts par dominēšanu Sardīnijas salā. 1282.gadā “Malaspina” ģimene finansiāli atbalstīja “Dženovas” frakciju un 3. februārī, nopērkot “Kasteldoriju” no “Brankaleones Dorijas”. Tomēr komplekss doriešu rokās atgriezās gandrīz uzreiz, jo 1308.gadā “Brankaleone” un viņa dēls “Barnabo”, kuri bija Aragonas Kroņa vasaļi, parakstīja vienošanos ar karali “Džakomo II”.
Četrpadsmitā gadsimta vidū cietoksnis nonāca “aragoniešu” rokās, to iekaro karaļa “Pēteris IV no Aragonas” karaspēks 1354. gadā. Un jau 1367. gadā pils nonāk Eleonoras no Arborejas un Brankaleones pūrā. Un līdz 1400.gadam pilī valda Eleonora no Arborejas. Turpmākajos gados tā nonāk vairāku ģimeņu rīcībā.

Pils Kasteldorija atrodas 220 metrus virs jūras līmeņa. Tā atrodas stratēģiskā vietā kalna galā, no kura paveras skats uz Azinaras līci un Kastelsardo. Tās piekājē plūst “Koginas” upe un pretī atrodas tā sauktie “Sarkanie kalni”. No lieliem granīta blokiem celtā pils 20 metru augstumā, atrodas 2 stāvos. Pirms pāris gadiem to atjaunoja, izveidoja jaunas kāpnes, pa kurām var nokļūt līdz jumta terasei. Šodien tā ir pamesta, apakšējā stāvā ir sabrukuši akmeņi, un viss izdemolēts. Kā arī nokļūšana līdz pilij ir diezgan sarežģīta, jo no automašīnu stāvvietas ir diezgan liels gabals stāvā kalnā. Nepārspējamais skats uz jūru, uz ciematu “Vidalba”, uz “Koginas” upi un ieleju ir tā vērts. Pirms dažām dienām man pašai pirmo reizi nācās nokļūt līdz pilij, un es biju sajūsmā par 360 grādus esošo skatu!!!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: