Aktuāli

Pilsēta Boza Sardīnijā

Pilsēta Boza Sardīnijā

Pilsēta Boza atrodas Sardīnijā “Oristano” rajonā. Pilsēta nav liela, tai ir apmēram 8000 vietējie iedzīvotāji. Boza atrodas “Planargia” ielejā. Tā ir tikusi apdzīvota jau kopš feniķiešu un vēlāk romiešu laikiem. Pilsēta atrodas upes “Temo” ielejā. Tā ir slavena ar koraļļu ražošanu un eksportu, kā arī ar audumu apstrādi, izšuvumiem un auduma groziem, kulinārijas tradīcijām, vīnu “Malvazija”, un eļļu.

Vīns “Malvazija” no itāļu valodas “Malvasia” ir ieguvis DOC nosaukumu, un tam ir veltīts maršruts, kas sākas no pilsētas Boza un sasniedz tuvākās pilsētas, kas ražo šo vīnu, piemēram, Modolo, Magomadas, Suni un Flussio.

Upes “Temo” kreisajā krastā atrodas vecās ādas miecētavas ēkas, kuras sauc par “Sas Conzas”. Tās 19.gs. tas bija galvenais ādas miecētavas centrs visā Sardīnijā un Itālijā, ar 28 uzņēmumiem. Tika miecētas liellopu, govju, buļļu, teļu, jēru ādas. Lēnās miecēšanas process ilga līdz pat 6 mēnešiem, bet ātrais – apmēram 45 dienas. Lopu āda tika mazgāta, sālīta, atdalīta no ādas un apmatojuma, pēc tam krāsota līdz gala produkta izstrādei. Krāsainās divstāvu ēkas atrodas blakus viena otrai. Pirmajā stāvā atradās prese, iemūrētas cisternas, apklātas ar koku. Pirmo un otro stāvu savieno koka kāpnes. Otrajā stāvā atradās neliels birojs, kur atradās priekšniecība un ādas apdares iekārtas. Laika gaitā tika samazināts ādas miecēšanas uzņēmumu skaits, līdz 1960. gadā pēdējais no tiem izbeidza savu darbību. 1989. gada 17. oktobrī šīs miecētavas tika atzītas par nacionālo pieminekli.

Malaspina pils jeb “Il Castello dei Malaspina”, kas atrodas kalnā, ir liels pils komplekss, kur atrodas arī Dievmātes “Regnos Altos” baznīca ar freskām, kas saglabājušies no Katalonijas skolas. No pils mūriem paveras burvīgs skats uz upi “Temo” un pilsētu Boza.

Trekinga cienītāji un putnu vērotāji, var apbrīnot dabas rezervāta Badde Aggiosu, Marrargiu un Monte Mannu. Niršanas cienītāji var apmeklēt “Parco Biomarino di Capo Marrargiu”.

Tūrisms pilsētā aug ar katru gadu, pateicoties tūristiem no ārzemēm jo, kuri ielido lidostā Alghero, kas atrodas tikai pāris desmitu km attālumā no pilsētas Bosa, kā arī dāņi, spāņi un Skandināvi. Pilsēta katru gadu svin 2 nozīmīgus notikumus- karnevālu (februārī) un “Regnos Altos” (septembrī).

Pilsēta Boza 2014. gadā pārstāvēja Sardīniju “Il borgo più bello D’Italia” jeb Visskaistākie ciemi Itālijā.

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: