Aktuāli

Pludmales pilsētā Badezi Sardīnijā

Pludmales pilsētā Badezi Sardīnijā

Šodien gribu pastāstīt par ļoti skaistām pludmalēm, netālu no manām mājām, Sardīnijā, salas ziemeļu piekrastē. Pilsēta saucas “Badezi” jeb itāļu val. “Badesi”. Badezi tā ir pašvaldība ar mazāk nekā diviem tūkstošiem vietējo iedzīvotāju. Tā atrodas Sassari rajonā. Pilsēta atrodas nelielā pakalnā, līdz ar to mājām un dzīvokļiem ir skats uz jūru. Pilsēta ir zināma ar saviem daudzajiem vīnogulājiem, pateicoties smilšainai augsnei un upes tuvumam. Šeit atrodas vairākas vīna darītavas, no kurām pazīstamākās ir “Li Seddi” un “Li Duni”. Pilsētā atrodas 4 zvaigžņu kūrorts “Le Dune”, kas pieder viesnīcu ķēdei “Delphina”.

Badezi pilsētā ir vairākas pludmales:

Li Junchi – tā ir galvenā pilsētas pludmale, tur atrodas vairāki kioski (kur var gan paēst, gan padzerties), kā arī ir iespēja iznomāt saules sargus ar krēsliem. Šī pludmale ir gara un tur ir vietas visiem. Šovasar tā ieguva statusu “Zilā karoga pludmale”, šeit ir vairāki glābēji. Ir liela autostāvvieta.

Li Mindi – tā atrodas uzreiz aiz galvenās “Li Junchi” pludmales, pie tās var piebraukt, braucot pa galveno ceļo un nogriežoties pa labi ielas sākumā, un braucot 1,2 km. Šeit atrodas maza maksas autostāvvieta. Uz pludmali ir jāiziet nelielai kāpu zonai.

Li Feruli – ir galējā pludmale, līdz kurai ceļš nav ļoti labs, jābrauc pa šauru ceļu nelielā pakalnā, apmēram 2 km attālumā no galvenā ceļa. Arī šeit ir ļoti nedaudz vietu automašīnām. Šeit atrodas celiņš, pa kuru var noiet lejā uz pludmali. No šejienes paveras burvīgs skats gan uz blakus esošo ciematu “Izola Rosa” līdz pat “Kastelsardo”.

Baia delle Mimose – atrodas no Badezi kreisajā pusē, tā savieno Badezi un Valedoriju. Arī šī ir gara pludmale, pludmales sākumā atrodas viens kiosks. Upe “Koginas” savieno Badezi pludmali un Valedorijas pludmali.

 

Jāņem vērā, ka autostāvvietas visās Badezi pilsētas pludmalēs vasaras mēnešos no plkst. 9.00 līdz 19.00 ir par maksu. Esot Sardīnijas ziemeļu pusē, iesaku apmeklēt vismaz kādu no šīm iepriekšminētajām pludmalēm!

P.S. Visas fotogrāfijas ir no mana personīgā arhīva!!!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: