Aktuāli

Pludmales pilsētā Valedorija Sardīnijā

Pludmales pilsētā Valedorija Sardīnijā

Valedorija ir neliels ciemats pie pašas jūras Sardīnijā, Itālijā, salas ziemeļu piekrastē. Valedoriju un tās piekrasti, kas vijas ar aptuveni 3500 metrus, lielā mērā raksturo plašas un garas pludmales, kurās ir smalkas un mīkstas smiltis, ar divām akmeņainām pilsētas pludmalēm –  “Maragnani” (smilšakmens) un “La Ciaccia” (kaļķakmens). Rodas kontrasts starp smilšainām Valedorijas pludmalēm un klinšaino piekrasti ar stāvām nogāzēm pilsētas “Kastelsardo” virzienā. Ekonomiskie, sociālie, vēsturiskie apstākļi, un, pēdējā laikā, arī tūrisms, ir cieši un nesaraujami saistīti ar ūdens pieejamību.  Valedorijas teritorija un ieleja, uz kuras pilsēta ir tikusi uzcelta, ir cieši saistīta ar ūdeni: upi “Koginas” un jūru.

Ciemata Valedorija teritorija ir sadalīta pirmajā piekrastes joslā, kurai raksturīga smilšaina piekrastes līnija un kāpu grīvas, lai gan tās ir smilšainas un tās pārklāj ar Vidusjūras krūmu, jauktu mežu, priežu un eikaliptu birzīm, lielākā daļa teritorijas sastāv no plakanas platības ar dziļām un apūdeņojamām augsnēm, kurām ir ievērojama spēja veikt lauksaimniecisko ražošanu, it īpaši dārzeņu nozarē. Atlikušā teritorija sastāv no kalnainā apgabala, kas ir mazāk vērtīga lauksaimnieciskiem mērķiem, jo tā netiek apūdeņota, un to pārsvarā izmanto māju celtniecībai. Šeit pievienoju vienu no mūsu personīgajiem video!

Pludmale “La Čača”

Pludmales Valedorijā ir iedalītas vairākās zonās – vistālākā no ciemata centra ir pludmale “La Čača”, kas atrodas apmēram 3,4 km no centra. Pie šīs pludmales ir liela autostāvvieta, kas vasaras mēnešos ir par maksu. Šeit ir visvairāk akmeņainākā pludmale, kā arī ir pavisam neliela smilšu zona. Pie pašas pludmales atrodas restorāns.

Pludmale “Maragnani”

Uzreiz pēc tam atrodas pludmale “Maragnani” (2,6 km no centra), šeit atrodas neliela auto stāvvieta. Pludmale ir ļoti smilšaina un gara, piemērota ģimenēm ar bērniem, jo ir samērā sekla. Pie autostāvvietas atrodas kiosks, un ir kāpnes pa kurām no autostāvvietas var nokļūt pludmalē. Blakus atrodas kempings.

Pludmale “Baia Verde”

Pēc tam atrodas pludmale “Baia Verde” (2 km), šī ir viena no vistuvāk jūrai, ir liela autostāvvieta. Pludmalē atrodas kiosks- dzērieni, saldējums, kafija, tostermaizes u.c. Pa nelielu koka eju no autostāvvietas meža ielokā var nokļūt smilšainā pludmalē.

Pludmale “San Pietro”

Un pati lielākā un galvenā ir pludmale “San Pietro” (1,7 km), tā ir vislielākā, tūristu iecienītākā, pludmales teritorija pirms dažiem gadiem tika atjaunota un nostiprināta kāpu zona, kā arī tika izveidoti celiņi tikai kājāmgājējiem. Šeit blakus mazai baznīcai ir izveidota liela autostāvvieta. Pludmalē ir 2 vasaras kioski – “Blu beach” un “Kiosco Londa”. Kā arī ir šeit ir iespēja izmantot maksas saulessargus un guļvietas.

Pludmales Valedorijā vasaras mēnešos gandrīz visas ir par maksu!

“La Foče”

“La Foče” (1,6 km) ir neliela zaļa teritorija, kas savieno upi “Koginas” ar jūru, šeit ir izveidojies tāds kā ezers. Tā krastā var iznomāt kaijakus, sup dēļus, buru laivas un sērfošanas dēļus u.c. Šeit atrodas kiosks “L’alta bhanda”. Kā arī blakus atrodas kempings. Šī ir vieta, kur vasarā, sēžot terasē un malkojot glāzi vīna, vērot neaizmirstamus saulrietus!!!

Visas fotogrāfijas un video ir no mana personīgā arhīva! To pārpublicēšana ir aizliegta!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: