Aktuāli

Sardīnieši pludmalē

Sardīnieši pludmalē

Ārzemju tūristi Sardīnijā uz pludmali dodas jebkurā dienas laikā, parasti līdzi ņemot augļus, lai būtu ko uzkost un kaut ko padzerties. Vietējie iedzīvotāji parasti uz jūru/pludmali dodas Svētdienās ar visu ģimeni, līdzi ņemot saules krēslus, saulessargus, termisko somu pilnu ar ēdieniem un dzērieniem. Parasti ēdamais tiek sākts gatavot iepriekšējā vakarā, tā lai Svētdienas rītā viss būtu gatavs. Ko ņem līdzi sardīniešu ģimene uz pludmali? Rīsu salātus, maizi, gaļu, dārzeņus, lazaņju, augļus, saldumus bērniem u.c. Obligāta ir termiskā soma ar ledu, kura ir pilna ar atspirdzinošiem dzērieniem un alu.

Ierašanās pludmalē: parasti notiek jau agri no rīta, lai pēc iespējas ātrāk varētu novietot automašīnu vistuvāk pie izejas uz pludmali. Bērni nokrāvušies ar savām spēļu mantām, matračiem, bumbām u.c. Sievietes ar pilnām somām un vīrieši ar saules krēsliem, saulessargiem u.c. Nonākot pludmalē, tiek izvēlēta vislabākā vieta, kur apmesties visai ģimene, tas ir, pēc iespējas tuvāk pie ūdens. Tiek uzstādīti vairāki saulessargi. Tā kā pludmalē tiek pavadīta visa diena, tad pārtikai ir jābūt pietiekami gan pusdienām, gan vakariņām. Vīrieši parasti paņem līdzi mazus radio, kur klausās ziņas, vai arī ir ieslīguši avīžu lasīšanā. Sievietes spēlējas ar bērniem vai pļāpā savā starpā. Svēti tiek ielāgota lieta, ka tikai 2 stundas pēc brokastīm bērni drīkst iet peldēties, jo senos laikos ticēja, ka tas paātrina noslīkšanas risku. Kaut gan šodien ir teorētiski pierādīts, ka tā nav taisnība, katru dienu pludmalēs var dzirdēt mammas, kuras rēķina, cik ilgs laiks ir pagājis kopš brokastošanas.

Vēl viena piezīme sardīnieši pludmalē, piemēram, ir tas, ka vietējie sardīnieši nesaprot, kā tūristi var doties pašā dienas vidū uz pludmali, kad vasaras mēnešos no 12.00 līdz 16.00 dienā ir pats karstākais dienas laiks, kad temperatūra sasniedz pat vairāk kā +40 grādus ēnā. Vislabākais laiks jūrai un peldei, manuprāt, ir agri no rīta vai uz saulrieta laiku, kad pludmales ir pustukšas un var mierīgi izbaudīt atpūtu!

Nakšņošana teltīs

Vēl viena interesanta lieta, kuru esam ieviesuši arī manā ģimenē, ir nakšņošana teltīs pludmalē. Teorētiski tas nav atļauts, tikai noteiktās kempingu teritorijās, bet to ļoti bieži praktizē vietējie iedzīvotāji. Arī mēs ar vīru un dēliņu pēdējos gadus vismaz dažas reizes pa vasaru nakšņojam pludmalē teltī. Tas tik ir notikums. Vispirms jau inventārs, ar kuru mēs dodamies nakšņošanai – telts, uzpūšamais matracis, spilveni, guļammaiss, krēsli, saliekams galds, odu atbaidāmie līdzekļi, vienreiz lietošanas grils, saulessargs u.c. Pārtika vakaram un nākošai dienai. Dažreiz ņemam līdzi picas, dažreiz svaigu gaļu cepam uz grila, dažreiz jau visu gatavu no mājām. Termiskā soma ar ledu un dzeramais ūdens u.c. Mani vīrieši nodarbojas ar telts uzstādīšanu, matrača uzpūšanu, makšķerēšanu, bet es ar ēdamo gatavošanu. Glāze vīna vai alus no telts ar skatu uz saulrietu ir kaut kas neaprakstāms. Kā arī vislabākais moments ir nākošās dienas rītā, kad tiklīdz saule uzlec, teltī nav iespējams palikt, pludmalē vēl nav neviena cilvēka, un var izbaudīt mieru, klusumu un rīta peldi! Tieši pagājušo nedēļu nakšņojām pludmalē un mans mazais dēliņš jau nevar sagaidīt nākošo reizi!!!

Leave a Reply

error: Content is protected !!
UA-114291589-1
%d bloggers like this: